Opaska z wyginającym się ekranem. Zrewolucjonizuje modę i technologię?

Tech

CNN | TVN24BiS/Świat TechnologiiOpaska z wyginającym się ekranem. Zrewolucjonizuje modę i technologie?

To ma być pierwsza taka opaska na świecie. Amerykański start-up chce wypuścić na rynek bransoletkę z wyginającym się wyświetlaczem. Gadżet może zrewolucjonizować modę i technologię.

Ekran można składać, skręcać, a nawet wygiąć w rulon. Firma Polyera spędziła 10 lat na rozwijaniu tej nowej technologii. Prawdziwy przełom kryje się pod ekranem.

Zmienny kształt

- Zaczęliśmy od użycia nowych przewodników elektrycznych. Dzięki temu np. tranzystory są elastyczne i bardzo wytrzymałe - mówi Phil Inagaki, prezes firmy Polyera. Wyginanie ekranu nie było najtrudniejszym zadaniem dla twórców opaski. Ważne było też skonstruowanie sprzętu elektronicznego pod wyświetlaczem tak, aby również można było zmieniać mu kształt. - Materiały elektroniczne najtrudniej zgiąć - przyznaje prezes firmy i dodaje, że i to się udało. Elastyczny wyświetlacz wykorzystuje technologię czarnego elektronicznego tuszu. Dzięki temu całość jest cienka, wytrzymała i energooszczędna.

Technologia przyszłości

- Większość elektronicznych urządzeń, które nas otacza jest "sztywnymi cegłami". Chciałem sprawić, aby były łatwiejsze. Elastyczna forma wyświetlacza to zupełnie nowe możliwości - twierdzi Inagaki i dodaje, że jego produkt można wykorzystać np. w ubraniach. - Gdyby taki materiał trafił do fabryk moglibyśmy stworzyć wiele rzeczy z wbudowanymi wyświetlaczami - dodaje. Jego firma stworzyła markę "Wove", która rusza od przyszłego roku. - Chcemy zawijać wyświetlacz w opaskę. Można ją złączyć i nałożyć na nadgarstek. Cała powierzchnia ekranu jest dotykowa, a treść to np. wiadomości, czy pogoda. Oczywiście wszystko można zmieniać i dostosować do własnych potrzeb - tłumaczy Inagaki.

Autor: msz/ / Źródło: TVN24 BiS