DS startuje w Polsce. I od razu z premierą

Tech

citroen.pl Przy okazji inauguracji marki zaprezentowano w Poznaniu odświeżoną wersję najwyższego modelu w ofercie firmy – DS5

Na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show 2015 miała miejsce inauguracja nowej marki samochodowej – DS. Powstające wcześniej pod znakiem Citroena samochody mają stanowić alternatywę dla osób szukających pojazdów z klasy premium – zapewniają przedstawiciele DS.

Przy okazji inauguracji marki zaprezentowano w Poznaniu odświeżoną wersję najwyższego modelu w ofercie firmy – DS5.

- Zdajemy sobie sprawę, że tworzenie marki w tych czasach to pierwszy stopień trudności. Drugi wiąże się z koncentracją na klasie premium, czyli zwracamy się do klientów, którzy są bardzo wymagający, którzy oczekują czegoś więcej. Po trzecie jesteśmy marką francuską w Polsce, w kraju pragmatycznym, gdzie mamy kult motoryzacji niemieckiej, gdzie musimy obalać mity i stereotypy - powiedział manager Public Relations DS w Polsce Tomasz Mucha.

Długa droga

Podkreślił, że przed firmą długa droga, ponieważ na razie marka nie jest rozpoznawalna, a będzie trzeba też odciąć się od Citroena.

- Myślę, że prawdziwy skok nastąpi jak zaczniemy prezentować nowe samochody, które są projektowane na nowych platformach podłogowych. Póki co mamy na dziś 60-lecie (istnienia produktów z oznaczeniem DS), chcemy się tym cieszyć. (…) Nie chcemy naśladować, chcemy zaskakiwać i chcemy być inni, bo taki zawsze był Citroen - zaznaczył Mucha.

W rozmowie z PAP poinformował, że 26 maja w Warszawie otwarty zostanie nowy salon w połączeniu z Citroenem, który będzie pierwszym obiektem w Polsce firmy DS. W przyszłości mają powstać salony tylko dla nowej marki – DS Store, których obecnie jest w Europie dziewięć.

DS zaprezentował w Poznaniu odświeżoną wersję modelu DS5, który występuje w wersji z napędem na cztery koła i silnikiem hybrydowym. Wnętrze pojazdu było inspirowane natomiast technologią lotniczą – dodał Mucha.

- Mamy wyświetlacze elektroniczne i cyfrowe, ekran dotykowy 7-calowy, monitor martwego pola i kamerę cofania. Do tego DS LED Vision, opatentowane rozwiązanie oświetlania bazujące na połączeniu reflektorów LED i ksenonowych. Zastosowano też sekwencyjne kierunkowskazy - wyjaśnił przedstawiciel firmy, dodając, że samochód ma bardzo rozwiniętą telematykę w tym możliwość wezwania pomocy poprzez wbudowaną kartę SIM. Kierowca obsługiwany jest przez polskie biuro, które korzysta z odczytów GPS auta dla dokładnego zlokalizowania pojazdu.

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: citroen.pl