Mario zagości na smartfonach. Nintendo zmienia taktykę

Tech

nintendoMario Bros. to jedna z najbardziej kultowych gier na konsole Nintendo

Kultowe postaci z gier Nintendo - Mario i Luigi - wkrótce trafią do świata smartfonów - pisze CNN Money. Japoński gigant współpracuje z firmą Dena nad stworzeniem specjalnej aplikacji dla urządzeń mobilnych w oparciu o istniejące gry Nintendo, w tym słynną Mario Bros.

Japońska firma ma, oprócz stworzenia gier na smartfony i tablety, skupić się na sprzedaży własnych urządzeń przenośnych i konsol - czytamy.

Patrzą w przyszłość

Segment gier na urządzenia mobilne jest obecnie jednym z największych źródeł wzrostów dla branży gier wideo. Spada natomiast sprzedaż konsol do gier. "Współpraca ma na celu uzupełnienie systemów gier wideo Nintendo i rozszerzenie zasięgu firmy na inne rynki" - podkreślił japoński gigant w oświadczeniu. Jak pisze CNN Money, Nintendo osiągnęło porozumienie ws. współpracy z firmą Dena, deweloperem gier mobilnych z Tokio. Nowe gry i serwisy mają być dostępne jesienią. Gracze, członkowie serwisów będą mogli wypróbować nowe formaty na urządzeniach mobilnych, ale też PC i Nintendo. Nintendo nie określa na razie, ile będzie kosztować zapisanie się do serwisów. W ramach współpracy z Dena Nintendo przejęła 10 proc. udziałów mniejszego partnera.

Autor: mn//km / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: nintendo