Ceny paliw lekko w górę. Gdzie najdrożej?

Rynki

shutterstock.comIle kosztują paliwa?

W ostatnich dniach ceny paliw na stacjach benzynowych poszły lekko w górę - wynika z analizy BM Reflex. Za popularną „95” trzeba zapłacić średnio 4,91 zł, za Pb98 5,13 zł, za litr oleju napędowego 4,80 zł a autogazu 1,92 zł.

Za bezołowiową „95” najwięcej trzeba zapłacić w woj. zachodniopomorskim - 4,96 zł a najmniej w Lubuskiem - 4,89 zł. Olej napędowy najdroższy jest w Lubuskiem i Podlaskiem - 4,75 zał za litr. Autogaz najtaniej zatankujemy w woj. opolskim - 1,85 zł za litr. Na największy wydatek musimy przygotować się w woj. zachodniopomorskim - 2,09 zł.

Średnie ceny paliw w województwach BM Reflex

"Pierwszy tydzień czerwca na krajowych stacjach paliw przynosi zauważalne podwyżki cen. (...) Podkreślenia wymaga fakt, że na części stacji podwyżki sięgnęły kilkunastu groszy na litrze, tak więc nadchodzący tydzień może jeszcze przynieść wzrost średnich poziomów cen detalicznych benzyny i diesla o 3-5 gr./l. Ceny benzyny Pb95 na poziomie 4,99 PLN/l nie powinny być więc zaskoczeniem" - informuje BM Reflex".

I przypomina, że od końca stycznia ceny benzyny Pb95 i diesla wzrosły odpowiednio 60 gr./l oraz 50 gr./l. Autogaz potaniał natomiast 20 gr./l. "W dalszym ciągu jednak dobrze wypada porównanie cen rok do roku. Benzyna jest bowiem nadal około 40 gr./l tańsza, za diesla płacimy natomiast blisko 50 gr./l mniej" - czytamy.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com