Pendolino na torach

11 grudnia 2014

Pociągi Pendolino ruszyły w trasę. - Wczoraj pierwszy raz w naszej części Europy pociąg pojechał z prędkością 200 km na godzinę - mówił w TVN24 Jakub Karnowski, prezes Grupy PKP i zapowiedział kolejne inwestycje. - 10,5 mld euro wydamy głównie na modernizację infrastruktury. Dodał, że ze względów bezpieczeństwa biletów nie będzie można kupić w pociągach, ale w ciągu kilku miesięcy ma pojawić się w nich dostęp do internetu.

Szybciej niż zwykłe składy i punktualnie - w niedzielę pociągi Pendolino rozpoczęły regularne przewozy pasażerskie. Pierwszy skład ruszył po 6 rano z Krakowa. Do stolicy dotarł na czas. - PKP Intercity rzuca rękawicę przewoźnikom autobusowym - powiedział prezes spółki Marcin Celejewski.

W niedzielę pociągi Pendolino wyjechały na tory. Po początkowych kłopotach - z przedsprzedażą biletów, kontraktem z producentem - składy będą wozić pasażerów między Trójmiastem, Warszawą, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Oto kilka najważniejszych faktów, także dla pasażerów.

Pendolino pokonało dziś drogę z Warszawy do Gdańska w specjalnym pokazie przygotowanym dla dziennikarzy. Składy będą jeździły regularnie na tej trasie od 14 grudnia. Średni czas przejazdu będzie wynosił 3 godziny. Bilety na Pendolino kupiło już 22 tys. osób. W pociągach są specjalne przedziały dla osób z dziećmi do lat 6, a w restauracji będzie można zamówić np. ser camembert z żurawiną.