Nie złożysz zeznania podatkowego przez internet. "Przepraszamy za utrudnienia"

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Szefowa KAS o usłudze Twój e-PIT (materiał z 2021 roku)
Szefowa KAS o usłudze Twój e-PIT (materiał z 2021 roku)TVN24
wideo 2/6
TVN24Szefowa KAS o usłudze Twój e-PIT

Ministerstwo Finansów poinformowało, że serwis e-Urząd Skarbowy będzie niedostępny w czwartek od godziny 6.30. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

"W tym czasie nie będzie można korzystać z usług Twój e-PIT i e-mikrofirma. Usługi będą niedostępne przez ok. pół godziny. Przepraszamy za utrudnienia" – czytamy we wpisie przedstawicieli resortu finansów na Twitterze.

Twój e-PIT

15 lutego ruszyło składanie zeznań podatkowych za 2020 rok. Przygotowane przez fiskusa deklaracje zostały udostępnione na portalu podatki.gov.pl w ramach usługi Twój e-PIT. Wśród nich miały być nie tylko najpopularniejsze deklaracje PIT-37, ale także PIT-36.

Na zeznaniu PIT-36 rozliczają się podatnicy, którzy prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej. W "Informacji dotyczącej rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 rok" podano, że na formularzu PIT-36 rozliczyło się prawie 2,8 miliona podatników. Rok wcześniej było to ponad 3 miliony podatników. Dane za 2019 rok nie są dostępne.

Ministerstwo Finansów poinformowało niedawno, że "planuje udostępnić elektroniczny formularz PIT-36 za 2020 r. na podatki.gov.pl i w aplikacji e-Deklaracje w I połowie marca 2021 roku".

Jednocześnie przedstawiciele resortu wskazywali wcześniej, że "w usłudze Twój e-PIT są dostępne, przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową, zeznania PIT-36 dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale składają te zeznania z uwagi na uzyskiwane przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą".

Termin na złożenie zeznania podatkowego upływa 30 kwietnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości