"Pamiętaj o aktualizacji ustawień". Największy polski bank wprowadza zmiany w powiadomieniach

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/2

Nowy adres mailowy, tytuł oraz format wiadomości. Pod koniec lipca w życie wejdą zmiany w powiadomieniach o zdarzeniach na koncie i innych produktach PKO Banku Polskiego wysyłanych przez największy polski bank.

Przedstawiciele PKO BP w komunikacie na stronie przypominają, że jeśli mamy ustawione reguły na swojej skrzynce e-mail powiązane z nadawcą wiadomości należy zaktualizować ustawienia.

Jakie zmiany?

Usługa powiadomień pozwala na otrzymywanie między innymi przypomnień o operacji z datą przyszłą, informacji o wpływach lub obciążeniach rachunku, czy spłacie raty. Wiadomości mailowe są wysyłane przez całą dobę.

Pod koniec lipca, nie wcześniej niż 26 lipca br., w życie wejdą jednak zmiany w powiadomieniach. Co się zmieni:

- adres powiadomień: powiadomienia@pkobp.pl - tytuł: Wiadomość z PKO Banku Polskiego - format wiadomości wysyłanych w ramach usługi powiadomienia e-mail: HTML

Jednocześnie przypomniano, że w sytuacji, gdy otrzymamy podejrzaną wiadomość e-mail, wysłaną rzekomo przez bank, należy skontaktować się z infolinią banku i najszybciej zgłosić zaistniałą sytuację.

Największe banki w Polsce

PKO Bank Polski to największy bank w Polsce, z sumą aktywów na koniec 2017 roku w wysokości 277 mld 784 mln zł.

Jest to niezmienny lider pod tym względem. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Pekao z aktywami na poziomie 182 mld 77 mln zł. Trzecie miejsce pod względem sumy aktywów przypadło Bankowi Zachodniemu WBK. Bank zgromadził na koniec ubiegłego roku ponad 132 mld 863 mln zł.

Tuż za podium uplasował się mBank z sumą aktywów wynoszącą ponad 124 mld 569 mln zł.

ING Bank Śląski to zaś piąty największy bank w Polsce, z sumą aktywów na koniec 2017 roku w wysokości ponad 122 mld 105 mln zł.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock