Pieniądze

Samochód za paragon. Losowanie już dziś

Pieniądze

tvn24Weź paragon, wygraj samochód

Dzisiaj odbędzie się losowanie loterii paragonowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Do zwycięzcy nagrody głównej powędruje samochód, a dwie pozostałe osoby otrzymają tablety. Warunkiem udziału w konkursie była rejestracja paragonu fiskalnego w miesiącu zakupu na stronie loterii oraz zachowanie go do dzisiejszego wieczoru - momentu losowania.

W dzisiejszym losowaniu zwycięzca otrzyma Opla Astrę, a dwie osoby wygrają nowoczesne iPady Air 2. W losowaniu wezmą udział paragony fiskalne wystawione w październiku br. i zarejestrowane w tym samym miesiącu na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Pierwsze losowanie w ramach Narodowej Loterii Paragonowej odbędzie się 16 listopada o 21.00.

Zachowaj paragon!

Zasady loterii są proste: wystarczy mieć 18 lat, kupić towary lub usługi za minimum 10 zł, zarejestrować paragon fiskalny w miesiącu zakupu na stronie loterii i zachować go do dnia losowania. Pierwsza wylosowana osoba wygra nagrodę – Opla Astrę. Gdyby jednak nie mogła odebrać głównej nagrody, bo na przykład zgubiła paragon – zadbamy o to, by nagroda nie przepadła. Dlatego losujemy także dwa numery rezerwowe spośród zarejestrowanych paragonów. To dla nich są przewidziane tablety, ale w sytuacji, kiedy przekazanie samochodu pierwszej osobie będzie niemożliwe, otrzyma go pierwszy z wylosowanych numerów rezerwowych. A w sytuacji, kiedy i on nie będzie mógł otrzymać głównej nagrody – drugi z nich. Dodatkowo w podziękowaniu za uczciwą sprzedaż multimedialny tablet otrzyma sprzedawca, który wystawił paragon dla odbiorcy głównej nagrody w losowaniu, czyli samochodu.

Im więcej, tym lepiej

Ministerstwo wskazuje, że nasze szanse na wygraną zależą od dwóch czynników: po pierwsze ogólnej liczby wszystkich zarejestrowanych paragonów, po drugie: liczby zarejestrowanych paragonów przez daną osobę. Warto pamiętać, że im więcej dana osoba zarejestruje paragonów, tym większe ma szansę na wygraną. Narodowa Loteria Paragonowa potrwa do końca września 2016 r. Dlatego cały czas warto rejestrować swoje dowody zakupu na www.loteriaparagonowa.gov.pl i dać sobie szanse na wygranie atrakcyjnych nagród. Tym bardziej że udział w loterii nic nie kosztuje – wystarczy paragon z codziennych zakupów za jedyne 10 zł. Losowanie dodatkowych nagród (6x notebook Lenovo ThinkPad, 5x iPad Air 2) odbędzie się 27 listopada br.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, której celem jest uświadomienie Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Podczas pierwszego miesiąca loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów fiskalnych, z czego prawie 375 tys. to paragony z branży: fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, która jest pierwszą z czterech branż premiowanych w loterii.

Rusza loteria paragonowaPAP

Autor: ag / Źródło: PAP, MF, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24