mBank szykuje dużą transakcję. Ponad 500 milionów złotych na stole

TVN24 Biznes

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/5

mBank podpisał warunkową umowę dotyczącą sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa mFinanse - poinformował bank w komunikacie.

Jak podano, przewidywana maksymalna łączna wartość wynagrodzenia z tytułu umowy wyniesie około 520 mln zł, z czego wynagrodzenie w wysokości ok. 465 mln zł będzie rozpoznawane przez okres 15 lat.

Termin finalizacji

"Zarząd mBanku S.A. z siedzibą w Warszawie oraz spółka zależna Banku - mFinanse S.A. zawarły warunkową umowę, na podstawie której: Bank zobowiązany jest do sprzedaży 100 procent tj. 100.000 akcji w spółce Latona S.A. na rzecz Phoebe IVS z siedzibą w Danii, a następnie mFinanse zobowiązana jest do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa mFinanse na rzecz spółki Latona S.A. (w chwili sprzedaży Latona S.A. należeć będzie do Inwestora)" - czytamy w komunikacie.

Wskazano, że inwestor sfinansuje transakcję przy wykorzystaniu środków zapewnionych przez fundusz Purple Star Receivable Funding DAC z siedzibą w Irlandii, wspierany przez konsorcjum inwestorów instytucjonalnych. Bank wyjaśnia, że zorganizowana część przedsiębiorstwa stanowi wydzieloną działalność, w ramach której mFinanse wykonuje jako agent ubezpieczeniowy czynności pośrednictwa ubezpieczeniowego w zakresie grupowych umów ubezpieczenia.

Finalizacja transakcji planowana jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock