Miliarder liczy zyski po czarnym piątku. Jego fortuna przekroczyła 100 miliardów dolarów

Pieniądze


Wartość portfela szefa internetowego sklepu Amazon Jeffa Bezosa przekroczyła 100 miliardów dolarów. To efekt wzrostu notowań akcji firmy, która zyskała przy okazji Black Friday.

Jak wynika z danych Adobe Analytics, zakupy w internecie w trakcie wyprzedażowego szaleństwa wzrosły o 18,4 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem.

Na te informacje dobrze zareagowali inwestorzy. Akcje firmy Amazon zamknęły piątkowe notowania ze wzrostem 2,58 proc., za jedną akcję trzeba było zapłacić 1186 dolarów.

W efekcie wartość portfela Jeffa Bezosa przekroczyła 100 miliardów dolarów. To pierwsza taka sytuacja od 1999 roku.

Notowania akcji Amazon w ostatnich trzech dniachstooq.pl

Najbogatszy na świecie

Tylko w ostatnich 12 miesiącach kurs akcji firmy Amazon urósł łącznie już o ponad 51 procent.

To wystarczyło, by Bezos, który posiada znaczną liczbę akcji, prześcignął założyciela Microsoftu Billa Gatesa w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, przygotowywanym przez "Forbesa".

Bloomberg zauważa, że wraz ze wzrostem bogactwa szefa internetowego giganta pojawia się coraz więcej pytań o to, co zamierza zrobić z pieniędzmi. Agencja przypomina, że Bezos - w przeciwieństwie do Gatesa, czy Warrena Buffeta - przekazał do tej pory niewielką część swojej fortuny na cele charytatywne.

Miliarder raczkuje w filantropii. Może o tym świadczyć wpis na jednym z portali społecznościowych z czerwca tego roku, w którym zwraca się z prośbą o pomysły, jak pomóc ludziom.

Autor: mb//sta / Źródło: Bloomberg, tvn24bis.pl