Tania linia z lotami na nowej trasie. "Nie posiada wymaganego upoważnienia do wykonywania przewozów"

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP

Węgierska linia lotnicza Wizz Air Hungary Ltd. nie posiada aktualnie wymaganego upoważnienia do wykonywania przewozów na trasie Katowice - Erywań - przekazał Urząd Lotnictwa Cywilnego w związku z upublicznieniem planów węgierskiego przewoźnika lotniczego. Wizz Air poinformował, że rozpocznie loty w tych kierunkach pod koniec kwietnia.

Wizz Air w czwartek poinformował, że od 29 kwietnia br. rozpocznie loty z Katowic do Erywania w Armenii. Połączenie ma być obsługiwane dwa razy w tygodniu: w środy i soboty.

Zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania upoważnienia

W piątek Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał komunikat dotyczący zapowiedzi linii. "W związku z upublicznieniem planów węgierskiego przewoźnika lotniczego Wizz Air Hungary Ltd. dotyczących rozpoczęcia wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach z Polski do Armenii (Katowice - Erywań), Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego informuje, iż Wizz Air Hungary Ltd. nie posiada aktualnie wymaganego upoważnienia do wykonywania ww. przewozów, o którym mowa w art. 191 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze" - przekazano w komunikacie. Jak dodano, postępowanie administracyjne dotyczące wydania tego upoważnienia "zostało już wszczęte na wniosek przewoźnika Wizz Air Hungary Ltd.". "Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozostaje w kontakcie z ww. przewoźnikiem" - zapewniono.

Wizz AirWizz Air

Loty do 28 krajów

Wizz Air jest obecny na katowickim lotnisku od maja 2004 r. Od tego czasu na trasach z i do Katowice Airport przewiózł ponad 23 mln podróżnych. Baza Wizz Air w Katowicach dysponuje flotą sześciu samolotów Airbus i zatrudnia ponad 200 członków załogi. Linia stale prowadzi rekrutację pracowników do katowickiej bazy. Jak podał przewoźnik, wraz z najnowszą trasą z Katowic Wizz Air oferuje z Polski 183 trasy do 28 krajów.

Czytaj także: Tani przewoźnik wraca na Lotnisko Chopina. Zapowiedź pięciu nowych tras

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości