We wtorek taniej kupisz papierosy

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huWyprzedaż papierosów - ale tylko we wtorek

Dziś w niektórych sklepach paczka papierosów kosztować będzie nie jak dotąd 8-9 zł, ale tylko 5 - pisze "Gazeta Prawna". To efekt wprowadzenia nowych banderoli, które zaczną obowiązywać od środy.

Od 1 lipca na każdą paczkę sprzedawcy będą musieli nakleić banderole legalizacyjne o wartości 1,30 zł. Składa się na to koszt banderoli - 1,1 zł oraz 20 groszy VAT. Koszt dodatkowej banderoli będzie mógł być doliczony do ceny paczki papierosów.

W konsekwencji od początku lipca palacze za każdą paczkę zapłacą więcej, bo koszt banderoli wraz z VAT może być przez sprzedawców przeniesiony na ostatecznego nabywcę. Cena paczki nie może być jednak wyższa o więcej niż 1,3 zł od nadrukowanej na pudełku.

Lepiej sprzedać

Wprowadzenie nowych banderoli ma również skutki dla przedsiębiorców handlujących wyrobami tytoniowymi. Wiąże się bowiem z wydatkami na ich zakup i żmudną procedurę w uzyskaniu banderol.

Lepszym rozwiązaniem jest więc, wyprzedaż papierosów, nawet po niższej cenie - oceniają eksperci. Dlatego na wtorek szykuje się wielka wyprzedaż paczek ze starymi banderolami.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu