W Polsce brakuje sekretarek

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huSekretarek też brakuje

Na stanowiskach niższego szczebla w polskich firmach brakuje fachowców, ocenia "Puls Biznesu", powołując się na raport przygotowany przez firmę doradczą Manpower Inc

Prawie co drugi pracodawca w Polsce (49 proc.) ma kłopoty z obsadzeniem stanowisk - pokazuje raport "10 najbardziej poszukiwanych zawodów na świecie". Dla porównania - światowa średnia to 31 proc.

Najbardziej poszukiwani przez firmy są ludzie o profesjach, które wymagają specjalistycznych kwalifikacji. Dla pocieszenia - dotyczy to nie tylko przedsiębiorstw w Polsce, ale także np. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie czy Szwecji.

Kierowca i sekretarka poszukiwani

Na krajowej liście najbardziej deficytowych zawodów nie znaleźli się menedżerowie, którzy w zestawieniu międzynarodowym zajęli wysoką, piątą pozycję. Wygląda tez na to, że mamy "nadprodukcję" specjalistów IT, np. programistów.

10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2008 r. w Polsce: - wykwalifikowani pracownicy fizyczni; - kierowcy; - technicy; - inżynierowie; - pracownicy działu obsługi klienta i wsparcia klienta; - pracownicy hoteli i restauracji; - pracownicy produkcji; - niewykwalifikowani pracownicy fizyczni; - pracownicy sekretariatu, asystenci, asystenci administracji, pracownicy wspierający pracę biura.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu