"Nord Stream nie jest alternatywą dla Jamału"

30.10 | - W prawdziwym partnerstwie każda ze stron odnosi korzyści – mówi w rozmowie z reporterką TVN CNBC Aleksandr Miedwiediew. Wiceprezes Gazpromu podsumowuje w ten sposób porozumienie gazowe, które w piątek podpisali wicepremierzy Polski i Rosji. Zaprzecza, jakoby gazociąg Jamał stracił rację bytu po wybudowaniu Nord Stream. (TVN CNBC)
Aleksandr Miedwiediew, szef Gazpromu, o umowie gazowejTVN CNBC

- W prawdziwym partnerstwie każda ze stron odnosi korzyści – mówi w rozmowie z reporterką TVN CNBC Aleksandr Miedwiediew. Wiceprezes Gazpromu podsumowuje w ten sposób porozumienie gazowe, które w piątek podpisali wicepremierzy Polski i Rosji. Zaprzecza, jakoby gazociąg Jamał stracił rację bytu po wybudowaniu Nord Stream.

Waldemar Pawlak oraz Igor Sieczin podpisali w piątek w Warszawie międzyrządowe porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski. PGNIG i Gazprom podpisały aneks do kontraktu jamalskiego.

Porozumienie dotyczy zwiększenia dostaw rosyjskiego gazu do Polski o ok. 2 mld m sześc. rocznie. Ma to uzupełnić niedobory w dostawach po wyeliminowaniu na początku ubiegłego roku z handlu gazem na Ukrainie spółki RosUkrEnergo. Zgodnie z tą umową tranzyt gazu jest przewidziany do 2019 r., a dostawy do 2022 r.

Wszyscy są wygranymi

Żadna ze stron nie jest tu przegrana. Zarówno Polska jak i Rosja wygrały podpisując tę umową - podobnie jak Gazprom i PGNiG oraz Europol Gaz. Teraz na świecie nie ma gier o sumie zerowej. W prawdziwym partnerstwie każda ze stron odnosi korzyści. To dobry przykład sytuacji w której rozwiązanie jest korzystne dla obu stron Aleksander Miedwiediew

Zdaniem prezesa Gazprom Exportu nie można mówić, by ktoś po podpisaniu umowy mógł się czuć przegranym. - Zarówno Polska jak i Rosja wygrały, podpisując tę umowę. Podobnie jak Gazprom i PGNiG oraz Europol Gaz. Teraz na świecie nie ma gier o sumie zerowej - stwierdza w rozmowie z TVN CNBC Miedwiediew. Dodał, że "to dobry przykład sytuacji w której rozwiązanie jest korzystne dla obu stron".

Dlaczego krótszy termin?

Zgodnie z umową dostawy gazu są zapewnione do 2022 roku, a tranzyt jest uregulowany do 2019 roku. Strona rosyjska zgodziła się, by nie przedłużać kontraktu do 2045. Jednym z powodów takiej sytuacji jest fakt, że brakuje pewnych dokumentów europejskich.

- Byliśmy gotowi do tego, by przedłużyć zarówno kontrakt na dostawy gazu, jak też umowę tranzytową. Znaleźliśmy się w sytuacji w której nie jesteśmy pewni co do regulacji europejskich. Ciągle nie ma dokumentów wdrażających pakiety energetyczne – tłumaczy Miedwiediew. Dodał, że „z punktu widzenia Komisji Europejskiej, należy przestrzegać wszystkich umów. Opierając się na tej zasadzie i biorąc pod uwagę to, że obie strony mają dobrą wolę, myślę, że możliwe będzie dokonanie adaptacji protokołów miedzyrządowych oraz umów z operatorami w sprawie tranzytu”.

Znaleźliśmy rozwiązanie zgodnie z którym, wszystkie najważniejsze umowy pozostają bez zmian, a wszystkie komercyjne umowy na dostawę gazu i tranzyt również będą utrzymane w mocy. Będziemy przyglądać się temu, jak będą rozwijać się europejskie regulacje. Mamy czas na przedłużenie umów, zarówno na dostawę jak i tranzyt gazu Aleksander Miedwiediew

- Znaleźliśmy rozwiązanie zgodnie, z którym wszystkie najważniejsze umowy pozostają bez zmian, a wszystkie komercyjne umowy na dostawę gazu i tranzyt również będą utrzymane w mocy. Będziemy przyglądać się temu, jak będą rozwijać się europejskie regulacje. Mamy czas na przedłużenie umów, zarówno na dostawę jak i tranzyt gazu – mówi wiceprezes.

Według niego rozmowy na ten temat mogą rozpocząć się nie później niż w 2011, 2012 roku. Zakończą się natomiast przed wygaśnięciem kontraktu.

Zapłacimy więcej za krótszy kontrakt?

Na pytanie czy fakt, że kontrakt nie został przedłużony do 2037 oznacza, że później zapłacimy więcej Miedwiediew powiedział, że nowa umowa nie będzie miała wpływu na formułę cenową gazu. - To ten sam wzór, który był powiązany z długoterminowym kontraktem wykraczającym poza rok 2022 - powiedział wiceprezes.

W sprawie renegocjacji cen Miedwiediew powiedział, że do rewizji ceny mają obie strony; zarówno dostawca jak i odbiorca. - To prawo wynika z kontraktu i każda ze stron może z niego skorzystać. Zależy to tylko od uzasadnienia takiego działania, którym jest zmiana sytuacji rynkowej. To zwyczajowa praktyka przy zawieraniu kontraktów - kiedy zmienia się rynek powstaje możliwość zmiany ceny - po obu stronach - zapewnia Miedwiediew.

Jeśli dochodzi do takich rewizji, to dzieje się to najwyżej raz na trzy lata, ale jak zapewnił wiceprezes "takie działanie uchodzi za nadzwyczajne". - Nazywamy je "jokerem". Ale podkreślam, to nie wygląda tak, że można tego jokera po prostu wyciągnąć z kieszeni. Jego wykorzystanie musi być uzasadnione poważnymi zmianami na rynku - zapewniał Miedwiediew.

Polska płaci tyle co inni

Analitycy branżowi spekulują, że Polska płaci za gaz najwyższą cenę w Europie - około 350 dolarów za 1000 m3. Zdaniem wiceprezesa to bzdura, a ceny gazu dla Polski można porównać do cen, które płacą sąsiednie kraje. Na pytanie o wysokość kwoty Miedwiediew powiedział, że szczegółów umowy nie może zdradzić.

- Ten kontrakt gwarantuje Polsce dostępność do zasobów gazu, co jest ważne w obliczu nadchodzącej zimy. Chciałbym też przypomnieć, że przez ostatnie 1,5 roku Gazprom zapewniał Polsce tyle gazu ile Polska żądała, nawet więcej niż wynosiły kontraktowe zobowiązania - przypomniał Miedwiediew.

NordStream nie jest alternatywą dla Jamału. Otwarcie nowego gazociągu w żaden sposób nie będzie oznaczało przeniesienia tranzytu z gazociągu Jamał do NordStream. Nasz nowy projekt ma na celu dywersyfikację naszych dróg tranzytowych. Ilość przesyłanego gazu przez NordStream nie jest związana w żaden sposób z związana z obowiązującymi kontraktami na tranzyt gazu przez Jamal Europe Aleksander Miedwiediew

Unijna polityka zagrozi interesom Rosjan?

Zdaniem Miedwiediewa europejska polityka solidarności raczej nie zagrozi pozycji Gazpromu. - Mamy kontrakty na dostawy gazu, które wiążą się z tranzytem przez Polskę i te kontrakty nie kończą się w 2019 roku. To kontrakty z naszymi niemieckimi i francuskimi partnerami, które będą obowiązywać do 2035 roku. Wierzymy, że gazociąg Jamał będzie najlepszym sposobem na dostawę gazu aby wywiązać się z tych kontraktów – uznaje wiceprezes.

Nord Stream nie jest alternatywą dla Jamału

Aleksander Miedwiediew zaprzeczył, jakoby gazociąg Jamał stracił rację bytu po wybudowaniu Nord Stream. - Nord Stream nie jest alternatywą dla Jamału. Otwarcie nowego gazociągu w żaden sposób nie będzie oznaczało przeniesienia tranzytu z gazociągu Jamał do Nord Stream – powiedział wiceprezes.

Zaznaczył, że nowy projekt ma na celu dywersyfikację dróg tranzytowych. - Ilość przesyłanego gazu przez Nord Stream nie jest związana w żaden sposób z obowiązującymi kontraktami na tranzyt gazu przez Jamal Europe – oświadczył Miedwiediew, który podkreślił, że taki stan jest zagwarantowany przynajmniej do 2022 roku. Później trzeba będzie sprawdzić jaka ilość gazu zostanie w przyszłości zakontraktowana.

- Strona polska i Komisja Europejska mają wszelkie możliwości znalezienia rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące zarówno dla kupujących gaz w tym i Polski jak też satysfakcjonujące dla Polski jako kraju tranzytowego – powiedział.

Co z Gudzowatym?

Aleksander Miedwiediew zapewnił, że nikt nie chce usunąć ze spółki Aleksandra Gudzowatego ze spółki. - Polityka EuropolGazu jest dość przejrzysta. Każdy z akcjonariuszy w tym pan Gudzowaty, który nie jest bezpośrednim akcjonariuszem - jest nim spółka GazTrading, której akcje posiadają również inne spółki. Złożymy tej spółce propozycję aby rozważyła odsprzedaż swego pakietu akcji po cenach rynkowych. Tą cenę zapłaci EuropolGaz - tłumaczył wiceprezes.

Powiedział, że władze spółki chcieliby, by stało się to jak najszybciej. - Według postanowień międzyrządowych struktura akcjonariatu EuroPolGazu powinna opierać się na proporcjach 50 procent na 50 procent - mówił Miedwiediew.

Gaz łupkowy? "Niejasna przyszłość"

Rosjanie nie obawiają się zmiany umowy ze względu na planowane wydobywanie gazu łupkowego. - Sądzimy, że przyszłość gazu łupkowego w Polsce nie jest jasna. Wiemy, że w Polsce dokonuje się próbnych odwiertów, ale nie jestem pewny czy Polacy zgodzą się na księżycowy krajobraz, który jest wynikiem eksploatacji gazu łupkowego - stwierdził Miedwiediew.

- Jeśli chodzi o LNG, to jest on sprzedawany w Europie nie tylko za cenę spotową, ale również za cenę ustalaną na podstawie parytetu ropy naftowej. Ta cena wynosi teraz ponad 450 dolarów. Jeśli Polska zdecyduje się na kupno LNG za tą cenę to będzie oznaczało, że cena z gaz z rurociągu pójdzie w górę i zrówna się z tą ceną. Dlatego sądzę, że polski rząd powinien dokładnie sprawdzić jaki jest koszt dywersyfikacji - dodał wiceprezes.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC

Pozostałe wiadomości

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 5 procent rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,3 procent - podał Główny Urząd Statystyczny.

Tak rosną ceny w Polsce. Nowe dane o inflacji

Tak rosną ceny w Polsce. Nowe dane o inflacji

Źródło:
PAP

Zrobiliśmy pierwszy krok. Tym pierwszym krokiem, mówiąc w uproszczeniu, była rezygnacja ze składki zdrowotnej od aktywów trwałych, teraz czas na kolejne kroki. Krokiem numer dwa będzie obniżenie minimalnej składki zdrowotnej, która w tej chwili jest płacona od stu procent minimalnego wynagrodzenia. Obniżymy to do 75 procent - powiedział w rozmowie z Agatą Adamek, w programie "Jeden na Jeden", minister finansów Andrzej Domański.

Co ze składką zdrowotną? Minister finansów o "kroku numer dwa"

Co ze składką zdrowotną? Minister finansów o "kroku numer dwa"

Źródło:
TVN24

Od 1 stycznia osobom, które ukończyły 100 lat, będzie przysługiwać świadczenie honorowe w wysokości 6246,13 złotych brutto miesięcznie, które co roku zostanie zwaloryzowane - wynika z ustawy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Ponad 6000 złotych co miesiąc. Jest podpis prezydenta

Ponad 6000 złotych co miesiąc. Jest podpis prezydenta

Źródło:
PAP

W czwartkowym losowaniu Lotto jedna osoba trafiła szóstkę i wygrała ponad 4 miliony złotych. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać dwa miliony złotych. Oto wyniki losowania Lotto i Lotto Plus z 15 listopada 2024 roku.

Kumulacja w Lotto rozbita

Kumulacja w Lotto rozbita

Źródło:
Lotto.pl

W październiku Rada Polityki Pieniężnej ponownie odrzuciła wniosek o podwyżkę stóp procentowych o 200 punktów bazowych, który poparła jedynie członkini RPP Joanna Tyrowicz, a pozostali obecni na posiedzeniu byli przeciw - podał Narodowy Bank Polski. Innych wniosków nie składano.

Propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Podano wyniki głosowania RPP

Propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Podano wyniki głosowania RPP

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul zaakceptowała w czwartek plany wprowadzenia opłat mających ograniczyć zatłoczenie w prestiżowej nowojorskiej dzielnicy Manhattan. Podstawowa opłata wyniesie 9 dolarów w porównaniu z proponowaną wcześniej przez władze transportowe w wysokości 15 dolarów.

Wielka zmiana w Nowym Jorku. Wjazd do części miasta będzie płatny

Wielka zmiana w Nowym Jorku. Wjazd do części miasta będzie płatny

Źródło:
PAP

- Elektrownie węglowe będą wygaszane do końca dekady i na początku lat 30., więc musimy już teraz podejmować decyzje, by budować nowe elektrownie gazowe - stwierdził na antenie TVN24 Robert Tomaszewski, szef działu energetycznego Polityka Insight.

Problemy z produkcją energii. "Mamy do czynienia ze zjawiskiem dunkelflaute"

Problemy z produkcją energii. "Mamy do czynienia ze zjawiskiem dunkelflaute"

Źródło:
tvn24.pl, "Rzeczpospolita"

Komisja Europejska (KE) nałożyła na Meta karę w wysokości niemal 800 milionów euro. Jako powód wskazano nieuczciwe praktyki w serwisie handlowym Facebook Marketplace, w tym powiązanie go z platformą społecznościową Facebook. Meta zapowiedziała odwołanie od decyzji.

Ogromna kara dla Meta. "Decyzja ignoruje realia rynkowe"

Ogromna kara dla Meta. "Decyzja ignoruje realia rynkowe"

Źródło:
PAP

Najwyższa emerytura w Polsce wynosi 48,7 tysiąca złotych i pobiera ją mężczyzna, którego staż pracy to 67 lat - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Najniższa wypłacana kwota przez ZUS to 2 grosze. Świadczenie poniżej emerytury minimalnej otrzymuje ponad 456 tysięcy osób.

Najwyższe i najniższe emerytury w Polsce. ZUS podał najnowsze dane

Najwyższe i najniższe emerytury w Polsce. ZUS podał najnowsze dane

Źródło:
PAP

PKB Polski w trzecim kwartale 2024 roku wzrósł o 2,7 procent rok do roku wobec 3,2 procent w drugim kwartale - wynika ze wstępnego szacunku GUS. W ujęciu kwartał do kwartału PKB w trzecim kwartale spadł o 0,2 procent.

Polska gospodarka wyhamowała. Najnowsze dane

Polska gospodarka wyhamowała. Najnowsze dane

Źródło:
tvn24.pl

Niemieckie władze zabroniły portom przyjmowania statków z rosyjskim skroplonym gazem ziemnym (LNG) - podał "Financial Times", powołując się na rządowe pismo do państwowej spółki Deutsche Energy Terminal (DET). Zakaz ma obowiązywać do odwołania.

Niemcy wprowadziły zakaz. Chodzi o statki z Rosji

Niemcy wprowadziły zakaz. Chodzi o statki z Rosji

Źródło:
PAP

Efektem audytów w firmach kontrolowanych przez Skarb Państwa jest ponad 40 zawiadomień do prokuratury. Kilkaset osób może spodziewać się wezwania - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". Najczęściej powtarzające się zarzuty to fikcyjne etaty, płacenie za niewykonane usługi, brak kontroli nad wydatkami na marketing, sponsoring i promocję oraz marnotrawienie środków firmowych fundacji.

Audyty w państwowych spółkach. Ponad 40 zawiadomień do prokuratury

Audyty w państwowych spółkach. Ponad 40 zawiadomień do prokuratury

Źródło:
PAP/DGP

Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie stosowania przez Ryanair tak zwanego overbookingu - podano w komunikacie.

Biletów więcej niż miejsc. Postępowanie UOKiK

Biletów więcej niż miejsc. Postępowanie UOKiK

Źródło:
PAP

Dwie partie wody źródlanej Alfred gazowanej i niegazowanej wyprodukowanej przez firmę Chmielnik Zdrój zostały wycofane ze sprzedaży. W wodzie wykryte zostały bakterie między innymi z grupy coli – poinformował Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

Woda wycofana ze sprzedaży. Wykryto groźne bakterie

Woda wycofana ze sprzedaży. Wykryto groźne bakterie

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Unijne organy ścigania skonfiskowały w 2023 roku 152 miliony podróbek produktów takich jak zabawki czy płyty o łącznej wartości 3,4 miliarda euro - wynika ze sprawozdania Komisji Europejskiej i unijnego urzędu patentowego (EUIPO).

Ponad 150 milionów podróbek. Padł rekord

Ponad 150 milionów podróbek. Padł rekord

Źródło:
PAP

Konkretne rozwiązania w sprawie zmian dotyczących składki zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu rządu - przekazała w środę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Zmiany w składce zdrowotnej na raty

Zmiany w składce zdrowotnej na raty

Źródło:
PAP

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie sieci Neonet przez x-kom - podała w komunikacie druga ze spółek. "Zgoda UOKiK jest jednym z kluczowych warunków umowy inwestycyjnej" - wyjaśniono.

Duża sieć w Polsce zmieni właściciela. Jest zielone światło

Duża sieć w Polsce zmieni właściciela. Jest zielone światło

Źródło:
PAP

Władze Florencji zdecydowały o wprowadzeniu nowych zakazów i ograniczeń w ramach walki z nadmierną turystyką. Plan ma 10 punktów. Na celowniku znalazły się między innymi skrytki, w których gospodarze apartamentów na wynajem umieszczają klucze przed przyjazdem gości.

Włoskie miasto wprowadza dotkliwe ograniczenia dla turystów. Dziesięć punktów

Włoskie miasto wprowadza dotkliwe ograniczenia dla turystów. Dziesięć punktów

Źródło:
CNN, tvn24.pl

"Dziękuję autorom apelu za przypomnienie o problemie SLAPP-ów. Nad zmianami ustawowymi pracuje intensywnie Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego" - napisał w środę w mediach społecznościowych minister sprawiedliwości Adam Bodnar.

Minister reaguje na apel w sprawie SLAPP-ów

Minister reaguje na apel w sprawie SLAPP-ów

Źródło:
tvn24, PAP

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące mąki żytniej razowej. "Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu" - napisano. To kolejny podobny komunikat w ostatnim czasie.

Mąka wycofywana ze sklepów. Ostrzeżenie

Mąka wycofywana ze sklepów. Ostrzeżenie

Źródło:
PAP

Aż 32 procent przedstawicieli firm motoryzacyjnych w Polsce planuje redukcję liczby pracowników w najbliższych miesiącach – wynika z opublikowanego w środę raportu "MotoBarometr 2024". To ośmiokrotnie więcej niż w 2023 roku, kiedy do zwolnień szykowało się jedynie 4 procent firm motoryzacyjnych w naszym kraju.

Ciemne chmury nad branżą. Szykują się zwolnienia

Ciemne chmury nad branżą. Szykują się zwolnienia

Źródło:
PAP

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) wystosowała apel dotyczący środków do zwalczania gryzoni. W komunikacie wskazała, by stosowanie fumigantów pozostawić podmiotom profesjonalnym, a w użytku domowym korzystać z innych preparatów.

Środki do zwalczania gryzoni. Apel państwowej inspekcji

Środki do zwalczania gryzoni. Apel państwowej inspekcji

Źródło:
PAP

Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w Siarkopolu należącym do Grupy Azoty. Zatrudnienie ma stracić około jedna czwarta pracowników z ponad 700-osobowej załogi - przekazała rzeczniczka Grupy Azoty Monika Darnobyt.

Zwolnienia grupowe w Siarkopolu. "Nie wygląda to dobrze"

Zwolnienia grupowe w Siarkopolu. "Nie wygląda to dobrze"

Źródło:
PAP

Wiedeń odchodzi od gazu ziemnego. Powody to wzrost cen surowca, do czego przyczyniają się nałożone na Rosję sankcje oraz przechodzenie na odnawialne źródła energii (OZE). Rosja pozostaje głównym dostawcą gazu do Austrii.

Europejska stolica stopniowo rezygnuje z gazu

Europejska stolica stopniowo rezygnuje z gazu

Źródło:
PAP

- Zmiana pokoleniowa ma szansę przełożyć się na zmiany w polskiej kulturze pracy - uważa ministra rodziny Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Uczestników konferencji "Młodzi na rynku pracy" zachęcała, by byli roszczeniowi, żądali normalnych umów o pracę i nie zabierali pracy do domu.

"Nie zgadzajcie się na bezpłatne nadgodziny, nie zabierajcie pracy do domu"

"Nie zgadzajcie się na bezpłatne nadgodziny, nie zabierajcie pracy do domu"

Źródło:
PAP

Brytyjski dziennik "The Guardian" nie będzie już więcej aktywny w serwisie X (dawniej Twitter). Jak poinformowała w środę redakcja gazety, jej obecność w portalu społecznościowym pociąga za sobą więcej szkód niż pożytku. Medium ma ponad 80 kont w X, które obserwuje około 27 milionów użytkowników.

Miliony obserwujących, radykalna decyzja. "Nie będziemy już zamieszczać nowych treści"

Miliony obserwujących, radykalna decyzja. "Nie będziemy już zamieszczać nowych treści"

Źródło:
PAP

Sugerowanie przez Cinkciarz.pl, że w możliwie najkrótszym czasie uzyska licencję bankową może wprowadzać odbiorców w błąd - stwierdziła Komisja Nadzoru Bankowego, odnosząc się do zapowiedzi firmy. Dodała, że KNF nawet nie rozpoczęła takiego procesu w przypadku tej firmy.

KNF o zapowiedzi Cinkciarza: to może wprowadzać w błąd

KNF o zapowiedzi Cinkciarza: to może wprowadzać w błąd

Źródło:
PAP

Liczba deweloperów spodziewających się obniżek cen mieszkań znacząco wzrosła. Obecnie już co czwarty przewiduje taki scenariusz w najbliższych miesiącach - wynika z najnowszego badania Indeksu Nastrojów Deweloperów opracowanego przez portal tabelaofert.pl. Jak wskazują eksperci, obecnie "mamy idealną sytuację na rynku z punktu widzenia nabywców".

"Idealna sytuacja" dla szukających mieszkania. Nie było tak od dekady

"Idealna sytuacja" dla szukających mieszkania. Nie było tak od dekady

Źródło:
PAP

KIA Polska poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w trzech modelach marki - Optima, Sorento i Rio - może dojść do awarii - czytamy w komunikacie UOKiK. Kampania naprawcza w Polsce dotyczy 16 882 pojazdów.

KIA wzywa do warsztatów. Chodzi o prawie 17 tysięcy aut

KIA wzywa do warsztatów. Chodzi o prawie 17 tysięcy aut

Źródło:
tvn24.pl