Nokia zwalnia 1700 ludzi
Nokia tnie zatrudnienie. Największy na świecie producent telefonów komórkowych podał, że na całym świecie zwolni 1700 osób. Fiński koncern zapowiedział też dalsze oszczędności w ramach planu, który ma dopasować produkcję do spadającego zapotrzebowania na telefony komórkowe.
Już w styczniu Nokia zapowiedziała, że planuje w tym roku zmniejszyć koszty funkcjonowania działu produkcji telefonów komórkowych o 700 milionów euro. Pracę stracą nie tylko pracownicy fabryk - Nokia zmniejszy też zatrudnienie w marketingu i działach rozwoju biznesu i wsparcia dla klientów.
Na całym świecie Nokia zatrudnia 125 tysięcy ludzi. - Liczba etatów przewidzianych do redukcji to 1700 - powiedział Arja Suominen z centrali koncernu. W samej Finlandii na bruk pójdzie 700 osób. Dalsze szczegóły mają zostać ujawnione po zakończeniu negocjacji z przedstawicielami załogi.
W ostatnim kwartale 2008 roku Nokia wypracowała zysk w wysokości 576 milionów euro, o niemal 70 procent mniejszy niz rok wcześniej.
Według prognoz globalny rynek telefonów komórkowych w tym roku ma się skurczyć o 10 procent.
Źródło: BBC
Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku rozpoczyna zwolnienia grupowe. W pierwszym etapie obejmą one około 100 osób, a docelowo nawet 350. - Mamy bardzo dużą konkurencję ze strony dostawców spoza Unii Europejskiej, gdzie koszty energii, pracy i koszty administracyjne są dużo niższe - wyjaśnił Andrzej Zbróg, dyrektor do spraw zasobów ludzkich.
- Nowa odsłona programu Czyste Powietrze rusza z początkiem kwietnia - zapowiedziała w czwartek minister klimatu Paulina Hennig-Kloska. W programie znajdzie się między innymi obowiązkowy audyt energetyczny przed wykonaniem termomodernizacji, nie będzie też dotacji do kotłów gazowych.
W ciągu dwóch miesięcy zostanie przedstawiony projekt deregulacyjny w zakresie podatków - zapowiedział w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. Jak dodał, zmiany będą dotyczyły między innymi przedawnienia zobowiązań podatkowych.
Ważna zmiana w sprawie przedawnienia podatków. Jest zapowiedź
- Źródło:
- PAP, tvn24.pl
Czatbot Meta AI w najbliższych dniach ma zostać udostępniony w 41 krajach europejskich, w tym w Polsce. W połowie ubiegłego roku po interwencji irlandzkiego regulatora Meta wstrzymała plany dotyczące wdrożenia tego narzędzia.
Rynek czekał na program "kredyt zero procent". Dzisiaj już wiemy, że go nie będzie - mówiła w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Joanna Makowiecka-Gatza, przewodnicząca Rady Pracodawców RP. Stwierdziła, że w skali szkolnej potencjał nowego rządowego programu, który zakłada wsparcie dla budownictwa społecznego, oceniłaby na trójkę.
Między 2022 a 2024 rokiem Polska przeznaczyła niemal 323 miliony złotych na terminale Starlink i ich abonament dla Ukrainy - podał resort cyfryzacji. Dodał, że w tym roku koszt abonamentu ma wynieść ponad 77 milionów złotych.
List nie dotarł? Awizowana przesyłka, choć nie było listonosza? To coraz częstsze. Otrzymujemy kolejne informacje o problemach Poczty Polskiej. "W niektórych rejonach doręczeń w ostatnich tygodniach zdarzyły się tymczasowe trudności" - przekazało tvn24.pl biuro prasowe poczty.
Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka bestsellerowych "Chłopek", zagroziła wydawcy książki sądem, z powodu dysproporcji w zarobkach, związanych z sukcesem książki. - Przez przez 15 lat pisania nie miałam ubezpieczenia emerytalnego, pierwszy raz stać mnie na wynajęcie prawnika. Cała ta sytuacja jest wynikiem patologii na rynku książki - mówi pisarka w rozmowie z tvn24.pl.
"Pisarz jest piątym kołem u wozu". Autorka "Chłopek" mówi o "patologii na rynku książki"
- Źródło:
- tvn24.pl
Poluzowanie zasad dotyczących zadłużenia w Bundestagu to ważne wydarzenie w niespokojnych dla Europy czasach - piszą zagraniczne media. Niemiecki parlament zmienił we wtorek konstytucję, dając przyszłemu rządowi wolną rękę w zwiększaniu deficytu budżetowego w przypadku wydatków na obronność i pomoc dla Ukrainy.
Świat reaguje na "puszczenie hamulca" przez Niemcy. "Przełom"
- Źródło:
- tvn24.pl, PAP
Fed zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe w USA bez zmian w przedziale 4,25-4,50 procent. W komunikacie dodano, że aktywność gospodarcza "rozwija się w solidnym tempie", jednakże niepokój budzi wzrost niepewności co do perspektyw gospodarczych kraju.