Największa wyprzedaż w historii Niemiec

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
quelle.deNajwieksza wyprzedaż w w historii Niemiec

Okazja nadarza się jak rzadko, ale skorzystać z niej ciężko. Niemiecki dom sprzedaży wysyłkowej Quelle po bankructwie pozbywa się całości swoich zapasów i reklamuje to przedsięwzięcie jako "największą wyprzedaż w historii Niemiec". Obniżki cen sięgają 30 procent, tylko trzeba jakoś złożyć zamówienie.

Tymczasem serwery Quelle przeżywają takie oblężenie, że niemal nie sposób obejrzeć oferty, nie mówiąc już o wypełnieniu formularza zamówienia.

Internetowa wyprzedaż towarów rozpoczęła się w niedziele o 6 rano. W ciągu doby - do szóstej rano dziś - klienci złożyli 70 tysięcy zamówień. Tylko w niedzielę stronę odwiedziło prawie 2,5 miliona użytkowników. Przy takim naporze serwery co rusz odmawiają posłuszeństwa.

Wyprzedaż pod hasłem "Alles musst raus!" [wszystko musi wyjść! (z magazynów)] obejmuje 18 milionów towarów z oferty likwidowanego domu wysyłkowego. Największe, 30-procentowe rabaty obejmują odzież, buty, bieliznę i biżuterię. Przedmioty wyposażenia mieszkań przeceniono o 20 procent, zaś elektronikę i AGD o 10 procent.

Istniejący przez ponad 80 lat dom wysyłkowy ogłosił bankructwo w październiku. Jego problemy rozpoczęły się w połowie roku wraz z upadkiem koncernu Arcandor, który był właścicielem Quelle. Walczącemu o przetrwanie Quelle nie udało się znaleźć nowego inwestora.

Dom wysyłkowy z centralą zlokalizowaną pod Norymbergą i liczącą prawie 1300 sklepów w całych Niemczech siecią zostanie ostatecznie zamknięty w ciągu kilka tygodni, po zakończeniu wyprzedaży. Pracę straci około pięciu tysięcy osób.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: quelle.de