Najwięksi zeszli z ceną benzyny poniżej 5 zł

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Taniej na stacjach

Do 4,99 zł za litr obniżyły na swoich stacjach cenę litra popularnej "95-tki" Orlen i Lotos. Koncerny podają, że jest to reakcja na spadek cen ropy na światowych rynkach.

PKN Orlen wprowadził trzecią w ostatnich tygodniach obniżkę cen detalicznych na własnych stacjach paliwowych. Od środy benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 i olej napędowy kosztują tam 4,99 zł za litr. Koncern podał, że ustalenie maksymalnej ceny detalicznej benzyny na tym poziomie oznacza powrót do cen z początku marca, gdy została przełamana bariera pięciu zł za litr.

Takiej samej obniżki dokonał drugi największy gracz rynku paliwowego w Polsce - Lotos. Litr PB95 na stacjach koncernu też kosztuje 4,99 zł.

Przyciągnąć kierowcę do dystrybutora

Zdaniem cytowanego w komunikacie PKN Orlen Marka Podstawy, dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży detalicznej w płockim koncernie, obniżki w obecnej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy, której cena w porównaniu do szczytowego okresu z połowy lipca spadła o około 7 proc.

PKN Orlen podał, że obniżki cen paliw na stacjach własnych tej spółki "podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyny, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku". Od stycznia do czerwca - według płockiego koncernu - "konsumpcja detaliczna benzyn" spadła o około 3,5 proc. w porównaniu do 2010 roku.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24