Najpierw pod skalpel, potem przed ołtarz

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huOperacje plastyczne przed ślubem coraz bardziej popularne

Ponad połowa przyszłych brytyjskich panien młodych i 39 proc. przyszłych panów młodych rozważa w ramach przygotowania do ślubu przeprowadzenie operacji plastycznej, albo choćby zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

Przyszli państwo młodzi biorą pod uwagę różne zabiegi: od zastrzyków z botoksu po powiększenie biustu - zdradza strona internetowa doradztwa w sferze chirurgii kosmetycznej, która przeprowadziła sondaż.

- Ślub to najważniejszy dzień w życiu wielu mężczyzn i kobiet, więc wiele osób chce, by wszystko było idealne, także ich wygląd - tłumaczy założycielka strony Christiana Clogg.

Panie lubią botoks

Sondaż przeprowadzono na próbie 512 zaręczonych kobiet i 509 zaręczonych mężczyzn. Zapytano ich, czy rozważają zabieg kosmetyczny przed ślubem.

58 proc. kobiet i ponad jedna trzecia mężczyzn odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Okazało się ponadto, że 11 proc. kobiet i 9 proc. mężczyzn już poddało się jakiemuś zabiegowi upiększającemu.

Wśród kobiet najpopularniejszymi zabiegami były: zastrzyki z botoksu (68 proc.), wybielenie zębów (62 proc.), liposukcja (55 proc.) i powiększenie biustu (47 proc.), a wśród mężczyzn licówki stomatologiczne (78 proc.), zastrzyki z botoksu (62 proc.), przeszczep włosów (41 proc.) i liposukcja (33 proc.).

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu