Najnowsze

Kiedy w Unii czujesz się skrzywdzony...

Najnowsze

 
TVN24.plPortal ma zapewnić łatwo dostęp do wiedzy o unijnym prawie

Ruszył unijny portal e-justice. Dostępny jest we wszystkich oficjalnych językach Unii Europejskiej - także po polsku. System ułatwi wszystkim mieszkańcom Unii, w tym Polakom, egzekwowanie swoich praw w innych państwach wspólnoty - podkreślił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski.

- Uruchomienie portalu e-sprawiedliwość jest krokiem absolutnie fundamentalnym w ułatwieniu polskim obywatelom funkcjonowania w innych krajach europejskich. Znając statystyki dotyczące liczby Polaków pracujących w takich krajach jak Irlandia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, czy inne kraje, zdaję sobie sprawę z tego, że ta strona na pewno będzie najczęściej odwiedzana przez obywateli naszego kraju - powiedział minister.

Szefowa przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dodaje, że nowa strona zapewni też użytkownikom dostęp do bardzo pragmatycznych informacji.

Strona ma 22 wersje językowe po to, żeby każdy mieszkaniec Unii mógł znaleźć tam informacje we własnym języku. Dzięki serwisowi można dowiedzieć się jak rozwiązywać problemy prawne w każdym kraju członkowskim. Można na przykład uzyskać odpowiedź na pytanie jak Włoch może znaleźć w Niemczech prawnika mówiącego po włosku, lub jak przebiegają sprawy rozwodowe w Estonii.

- Strona pomaga więc w rozwiązywaniu codziennych praktycznych problemów, zapewniając natychmiastowy dostęp do informacji - powiedziała Marie-Therese Duffy-Haeusler, p.o. Dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości