Jest nowy iPad Air 2. Cieńszy i szybszy

apple.comTim Cook zaprezentował iPada Air2

iPad Air 2 to najcieńszy tablet na świecie - tak o nowym "dziecku" Apple'a mówił szef koncernu Tim Cook. Zaprezentował też nowego iPada mini 3.

Nowy iPad Air 2 ma 6,1 mm grubości, czyli jest 18 proc. cieńszy niż poprzednia wersja.

Wyposażony jest też w nowy procesor A 8X, który ma być 40 proc. szybszy od poprzednika. Nowy tablet ma mieć także lepszy wyświetlacz Retina, potężniejsze aparaty, szybsze Wi-Fi oraz czytnik linii papilarnych. To ostatnie rozwiązanie - znane z ostatnich iPhone'ów- ma też trafić do nowych iPadów mini.

iPad Air 2 ma mieć również antyodblaskową powłokę ekranu, która ma zmniejszyć refleksy światła o ponad 50 proc. Ceny iPada Air 2 zaczynają się od 499 dolarów. W USA zamówienia można składać od jutra, wysyłka ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Co jeszcze?

Na konferencji Cook poinformował też, że usługa płatności zbliżeniowych Apple Pay ruszy w najbliższy poniedziałek, a Apple podpisał już umowy z ponad 500 bankami, które mają wesprzeć jej start. Pomoże w tym też m.in. serwis PayPal. Firma szykuje się też do premiery Apple Watch, która ma nastąpić na początku przyszłego roku (wciąż brak dokładnej daty). Tim Cook poinformował, że na tym polu Apple współpracuje już m.in. ze Starwood, BMW, Amex i innymi firmami. W listopadzie udostępniony ma zostać WatchKit - zestaw narzędzi dla programistów, którzy będą mogli dzięki niemu tworzyć aplikacje na smartwatch z jabłuszkiem.

Na rynek trafią też kolejne wersje systemów operacyjnych iOS (8.1 - już w poniedziałek) oraz OS X. A także nowe komputery iMac z ekranami Retina o rozdzielczości 5K. Nowy iMac ma kosztować 2499 dolarów.

Zaprezentowany został też nowy Mac Mini za 499 dol.

Autor: mn//bgr / Źródło: tvn24bis.pl, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: apple.com

Pozostałe wiadomości