Najnowsze

Strajk pracowników lotniska w Paryżu. Odwołano co piąty lot

Najnowsze

Autor:
asty/ams
Źródło:
PAP

Z powodu trwającego od czwartku strajku pracowników, w sobotę co piąty lot z lotniska Roissy-Charles de Gaulle został odwołany. Wcześniej w piątek odbyła się manifestacja między terminalami portu lotniczego.

W czwartek na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle – głównym porcie lotniczym Paryża - strajk rozpoczęli strażacy, w piątek dołączyli do nich inni pracownicy i podwykonawcy grupy ADP - firmy zarządzającej paryskimi lotniskami.

Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) została zmuszona do zamknięcia kilku pasów startowych z powodu braku personelu. Liniom lotniczym wydano polecenie prewencyjnego anulowania niemal jednej piątej połączeń. W piątek zorganizowano również manifestację między terminalami CDG.

Negocjacje związkowców i pracowników lotniska w Paryżu

Piątkowe negocjacje związkowców i pracowników zakończyły się niepowodzeniem. Według sekretarza generalnego centrali związkowej CGT w grupie ADP Daniela Bertone'a, pracownicy domagają się 6 proc. rewaloryzacji płac z mocą wsteczną od 1 stycznia, aby zrekompensować inflację. Zarząd zaoferował 4-proc. podwyżkę od 1 lipca.

Strajk na razie nie ma wpływu na drugie lotnisko w Paryżu - Orly. Protestujący potępiają również restrukturyzację i "drastyczne zmniejszenie personelu podczas pandemii".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/ams

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości