Dziura w 2011 roku ma wynieść 40,2 mld zł

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Deficyt budżetu 2011 ma być o 12 mld zł mniejszy niż w 2010 roku

Ministerstwo Finansów zaproponowało we wstępnym projekcie przyszłorocznego budżetu deficyt na poziomie 40,2 miliarda złotych, powiedziała agencji Reutera wiceminister finansów, Hanna Majszczyk.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że taki poziom deficytu uda się utrzymać dzięki oszczędnościom, które udało się uzyskać poprzez wprowadzenie reguły wydatkowej i różne propozycje oszczędnościowe.

Projektem budżetu na przyszły rok w piątek zajmie się rząd. Plan finansowy na lata 2010-2013 zakłada, że deficyt w 2011 roku ma nie przekroczyć 45 miliardów złotych. Przedstawiciele Ministerstwa Finansów wcześniej mówili, że w tym roku deficyt ma być o kilka miliardów złotych niższy niż zapisane w ustawie budżetowej 52,2 miliarda złotych.

Premier Donald Tusk pytany we wtorek, czy na piątkowym posiedzeniu rządu postawi za cel wszystkim ministrom opracowanie budżetu, w którym deficyt byłby niższy niż 45 mld zł, odpowiedział: - Jest rzeczą dla mnie oczywistą, że będę występował w roli tego, który tłumaczy, a czasami pewnie będę to robił takim mocniejszym tonem i głosem.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24