Co można kupić za 1 euro?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESSieć Electro World obecna była w Polsce przez 4 lata

Szokowali niskimi cenami sprzętu elektronicznego, teraz sami zostali sprzedani za... 1 euro. Przynoszącą straty polską sieć Electro World brytyjski właściciel sprzedaje Domowi Maklerskiemu IDM SA. Taką informację potwierdził na antenie TVN CNBC Biznes Grzegorz Leszczyński, prezes IDM SA.

Electro World 4 lata temu głośno wchodził na polski rynek, rozpoczynając wojnę cenową pomiędzy sprzedawcami elektroniki. Wojnę rozpętał, ale sam nie przyniósł zysku swym posiadaczom.

- Transakcja została dokonana dosłownie wczoraj, w związku z tym to wszystko jest jeszcze świeże i nie chciałbym tutaj wchodzić w szczegóły. Kupujemy spółkę, która jest operatorem działalności w Polsce, i jak najbardziej czujemy się właścicielem całej firmy - mówi na antenie TVN CNBC Biznes prezes IDM SA Grzegorz Leszczyński.

"DSG International informuje, że zawarło porozumienie sprzedaży Electro World Poland z Domem Maklerskim IDMSA, który współpracuje z Mix Electronics, jednym z największych detalistów na polskim rynku" - stwierdzono w oficjalnym komunikacie.

8 istniejących placówek Electro World mieści się między innymi w Warszawie, Katowicach i Łodzi. Sieć na wartym obecnie około 5 miliardów złotych rynku zdobył nawet 5 procent udziałów. Mix Electronics, ma sieć około 200 sklepów, ale udział w rynku sięga 7 procent.

Właściciel Electro World, brytyjska firma DSG, starała się sprzedać sieć już od 9 miesięcy. Brytyjska prasa pisze, że choć jedno euro to symboliczna cena, DSG pozbywa się sklepów z ulgą.

Według Grzegorza Leszczyńskiego, prezesa IDM SA, sieć będzie kontynuować dotychczasową działalność, nie wiadomo jednak, czy forma prowadzenia biznesu pozostanie bez zmian.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES