Tysiące aut do naprawy. Popularna marka wzywa klientów do serwisu

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Konkolewski o zmianach w przepisach ruchu drogowegoTVN24
wideo 2/6
TVN24Konkolewski o zmianach w przepisach ruchu drogowego

Posiadacze ponad 22 tysięcy aut marki Mercedes będą musieli udać się do serwisu. Działania obejmą dziewięć modeli. Wada dotyczy poduszek powietrznych. O sprawie poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"W samochodach marki Mercedes, Typ: 197, 204, 207, 164, 169, 171, 203, 212 i 251, w razie wypadku, gdy uruchomia się poduszka powietrzna kierowcy, może dojść do pęknięcia generatora gazowego, powodując przedostanie się części generatora gazowego do wnętrza pojazdu i niwelując zabezpieczającą funkcję poduszki powietrznej, co zwiększa ryzyko urazu użytkowników" - poinformował UOKiK.

Tysiące pojazdów

Dotyczy to ponad 22 tysięcy pojazdów.

Właściciele samochodów mają zostać poinformowani o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu wymiany poduszki powietrznej kierowcy.

"Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny, powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku – zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów – zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł" - przypomina UOKiK.

Kolejna usterka

To kolejna usterka wykryta przez tego producenta aut w ostatnim miesiącu. Pod koniec września Mercedes-Benz Polska powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki typu 910 Sprinter, wyprodukowanych w Niemczech z napędem na przednie koła z silnikiem wysokoprężnym OM651, w razie kolizji czołowej może dojść do uszkodzenia tzw. stopnia końcowego świec żarowych. Może to doprowadzić do zwarcia i pożaru.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock