Ta kolekcja przyprawia o zawrót głowy. Z wizytą w garażu księcia Monako

[object Object]
Imponująca kolekcja samochodów księcia MonakoTVN24 BiS
wideo 2/4

Kilkanaście bolidów Formuły 1, zabytkowe auta, luksusowe limuzyny oraz samochód z wiklinowymi fotelami, którym rodzina książęca jeździła na plażę. W sumie co najmniej sto pojazdów znajduje się w imponującej kolekcji księcia Monako. Zwiedził ją Michał Sznajder z TVN24 BiS.

Ta kolekcja samochodów z pewnością zrobi wrażenie na każdym miłośniku motoryzacji. W prywatnym garażu księcia Monako, który udostępniono zwiedzającym, można podziwiać ponad sto pojazdów z różnych epok.

Założycielem kolekcji był Rainer III Grimaldi, ojciec księcia Alberta II i wielki fan czterech kółek. W garażu znajdziemy m.in. auta zabytkowe, bolidy Formuły 1, a nawet książęce karoce. Najstarsze modele liczą sobie ponad sto lat.

Prawdziwe perełki

Stoją w nim m.in. Lincoln z 1928 roku, Ford T z 1924 roku, Ford A Cabrio z 1930 roku, De Dion-Bouton z 1903 roku, Packard z 1935 roku czy Chrysler Imperial z 1956 roku. Tym ostatnim podróżowała księżna Grace Kelly podczas oficjalnego powitania w Monako.

Do ulubionych aut Grace Kelly należał też Austin FX3 Taxicab, londyńska taksówka z 1952 roku, którą księżna podróżowała z dziećmi na spacery lub zakupy.

Prawdziwą perełką w kolekcji jest również Fiat 600 Jolly, kabriolet z wiklinowymi fotelami i z dachem w formie baldachimu.

Nie zabrakło również takich marek jak Maserati, Lamborghini, Jaguar, Rolls Royce czy Mercedes. Uwagę przykuwa Lexus, którym książę Albert II i Charlene Wittstock jechali do ślubu.

Samochodami godnymi uwagi są też Bugatti Type 35, w którym Brytyjczyk William Grover-Williams wygrał inauguracyjny wyścig o Grand Prix Monako w 1929 roku oraz Citroen DS3 WRC, w którym Francuz Sebastien Loeb zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo w 2013 roku.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości