Rośnie pozycja Polski w branży moto. Optymistyczna prognoza

Moto

Nowości na Geneva Motor Show 2017TVN Turbo
wideo 2/6

AutomotiveSuppliers prognozuje eksport branży moto z Polski w 2017 na poziomie 25 miliardów euro. Portal zakłada utrzymanie trendu wzrostowego w eksporcie części i akcesoriów, głównie z racji silnego powiązania w Niemcami oraz powstających w Polsce nowymi zakładami komponentów.

"W segmencie pojazdów, możemy oczekiwać także wzrostu, szczególnie w eksporcie samochodów towarowo-osobowych, z racji wzrostu produkcji w fabryce Craftera we Wrześni. AutomotiveSuppliers. pl zakłada, że w 2017 roku wzrost na poziomie 9-10 proc., co oznacza osiągnięcie wartości eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski powyżej 25 mld euro" - napisano w komentarzu.

Z wyliczeń portalu wynika, że w minionym roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł 23 mld euro. Po raz pierwszy w historii sektor motoryzacyjny przekroczono tak wysoki poziom. W porównaniu do roku 2015 wartość eksportu była wyższa o niemal 2,8 mld euro (+10,99 proc.)" - napisano.

Wartość eksportu części i akcesoriów wyniosła 10,19 mld euro, o 12,78 proc. więcej niż w 2015 r. Na części i akcesoria przypadło 44,28 proc. eksportu sektora motoryzacyjnego. W porównaniu do roku poprzedniego udział części wzrósł 0,7 punktu procentowego.

Autor: gry / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Fiat