Nowy blaszak na placu Defilad

Warszawa

fot

Na placu Defilad, w miejscu szczególnie naznaczonym prowizorką, rośnie duża metalowa konstrukcja. Tym razem to nie kupiecki blaszak. - Hala powstaje dla kibiców piłkarskich - uspokaja urząd miasta.

Szkielet hali rośnie między Pałacem Kultury a stacją metra Centrum. Kiedyś stał tam jeden z handlowych blaszaków i to z nimi od razu kojarzy się kolejna prowizoryczna konstrukcja. Tym razem jej przeznaczenie jest zgoła inne.

- To Mini Strefa Kibica budowana w związku z losowaniem grup finałowych przyszłorocznych mistrzostw Europy - wyjaśnił na łamach "Życia Warszawy" Andrzej Mańkowski, wicedyrektor Miejskiego Biura Promocji.

PKiN w kolorach gospodarzy

- W tej hali transmisję losowania z Kijowa będzie mogło śledzić trzy tysiące osób. Ci, którzy się w obiekcie nie zmieszczą, obejrzą losowanie drużyn na diodowym ekranie ustawionym na zewnątrz - wyjaśnił Mańkowski.

Otoczenie zostanie przystrojone odpowiednio do okoliczności - Pałac Kultury i Nauki będzie przybierze polskie i ukraińskie barwy narodowe.

Program imprezy

Składy grup finałowych Euro 2012 poznamy w piątek 2 grudnia. Trafią do nich reprezentacje Niemiec, Rosji, Włoch, Francji, Holandii, Grecji, Anglii, Danii, Hiszpanii, Szwecji, Chorwacji, Irlandii, Czech i Portugalii, które wywalczyły bezpośredni awans do turnieju oraz drużyny Polski i Ukrainy, które jako gospodarze turnieju udział w finałowej stawce mają zapewniony.

Transmisję losowania z Kijowa od 17.30 będą nadawać na żywo TVP1 i TVP Sport. Tuż przed startem relacji Serge Suszyński-Bourbon zaśpiewa "Sen o Warszawie".

Sama Strefa Kibica będzie otwarta wcześniej, od 15.30. - W dobry nastrój przed losowaniem gości wprowadzą zespoły Me Myself and I oraz AtmAsfera - zapowiadają organizatorzy.

Po zakończeniu losowania, o godz. 19.00, na płycie głównej przed Pałacem Kultury i Nauki firma Adidas zaprezentuje oficjalną piłkę UEFA EURO 2012.

Imprezę zamkną kolejne koncerty - wystąpią SheMoans, AtmAsfera i Enej.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Prace trwały do wieczora - fot
Tu będzie mini strefa kibica - fot
Miejsce na piątkowy event - fot
Nowy blaszak w centrum - fot
Prace trwały do wieczora - fot
Tu będzie mini strefa kibica - fot
Miejsce na piątkowy event - fot
Nowy blaszak w centrum - fot
Prace trwały do wieczora - fot
Tu będzie mini strefa kibica - fot

Dojazd

metrem do stacji Centrum, SKM do stacji Warszawa Śródmieście, tramwajem (linie: 4, 8, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35), autobusem (linie: 107, 117, 127, 128, 131, 151, 158, 171, 175, 210, 422, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 525) do przystanków w centrum.

js/mz