Najnowsza prognoza pogody na majówkę. Nawet 21 stopni. Jeśli deszcz, to przelotny

Autor:
dd//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na majówkę. Anna Dec na antenie TVN24
Pogoda na majówkę. Anna Dec na antenie TVN24TVN24
wideo 2/4
TVN24Pogoda na majówkę. Anna Dec na antenie TVN2

Pogoda na majówkę. Niewielkie opady deszczu pojawią się tylko lokalnie, podobnie będzie z burzami. Najcieplejszym dniem długiego majowego weekendu okaże się niedziela, 1 maja, kiedy termometry pokażą lokalnie do 21 stopni Celsjusza. Większego ochłodzenia możemy spodziewać się już po majówce, od środy, 4 maja, gdy miejscami w najcieplejszym momencie dnia będzie zaledwie osiem stopni.

W sobotę, czyli 30 kwietnia, na Pomorzu, Podlasiu, Warmii, Mazurach i Mazowszu zachmurzenie okaże się zmienne. Okresami spadnie deszcz. Na pozostałym obszarze będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 13 stopni Celsjusza na Podlasiu do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby, zmienny wiatr. Nad morzem może być umiarkowany.

Prognozowana temperatura w dniach 30.04-04.05
Prognozowana temperatura w dniach 30.04-04.05ventusky.com

Prognoza pogody na długi weekend majowy

W niedzielę, 1 maja, od Podlasia przez Kujawy i Wielkopolskę po Ziemię Lubuską spodziewamy się przelotnego deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na Podlasiu do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Poniedziałek, 2 maja, na Podkarpaciu spadnie przelotny deszcz. Niewykluczone burze z opadami rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru o prędkości 60-80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 18 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognozowane porywy wiatru w dniach 30.04-04.05
Prognozowane porywy wiatru w dniach 30.04-04.05ventusky.com

We wtorek, 3 maja, spodziewamy się pochmurnej aury z przejaśnieniami, a na Podkarpaciu - przelotnego deszczu. Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

Pogoda po majówce

Środa, 4 maja, upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. Na Podkarpaciu wciąż może padać deszcz. Termometry wskażą od 8 st. C na Podlasiu do 15 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

Prognozowane opady w dniach 30.04-04.05
Prognozowane opady w dniach 30.04-04.05ventusky.com

Autor:dd//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości