TVN24 Biznes | Ze świata

Amerykański aktor przyznał się do zdefraudowania 650 milionów dolarów

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Nagranie rozmowy z podającym się za pracownika banku [fragment]
Policja w PiasecznieNagranie rozmowy z podającym się za pracownika banku [fragment]

34-letni Zachary Horwitz, znany jako Zach Avery, w kwietniu został aresztowany przez FBI i oskarżony o stworzenie piramidy finansowej o wartości 650 milionów dolarów. Teraz przyznał się do stawianych mu zarzutów. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Horwitz mamił inwestorów, twierdząc, że wykupuje prawa do filmów, a później odsprzedaje je z zyskiem Netfliksowi i HBO. W jego portfolio miał się znajdować m.in. obraz "Kickboxer" z Jean-Claudem Van Dammem.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zachary Horwitz przyznał się do zdefraudowania 650 mln dolarów

Oszust fałszował e-maile, kontrakty i podpisy. Jak się później okazało, nie miał żadnych relacji biznesowych z tymi firmami. Horwitz obiecywał inwestorom zwrot na poziomie ponad 35 proc. Od 2015 r. wypłacał zysk z pieniędzy otrzymanych od nowych klientów. Dzięki temu biznesowi miał też pieniądze na to, by wieść ekstrawaganckie życie – kupił sobie w Los Angeles dom wart sześć milionów dolarów.

Po tym, jak 6 marca Horwitz został aresztowany przez FBI, okazało się, że swoich inwestorów naraził na straty rzędu 230 mln dolarów. Mężczyzna wyszedł za kaucją w wysokości miliona dolarów.

4 września Horwitz przyznał się do winy przed sądem federalnym w Los Angeles. Wyrok zostanie wydany 2 stycznia. Jak poinformowało biuro prokuratury federalnej w Kalifornii, grozi mu do 20 lat więzienia.

Jako aktor używał pseudonimu Zach Avery. Zagrał w kilku niskobudżetowych produkcjach, m.in. "Trespassers" i "The Devil Below".

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: konkret24

Pozostałe wiadomości