TVN24 Biznes | Ze świata

Światowe Forum Ekonomiczne przeniesione. Zdecydowały względy bezpieczeństwa

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Najlepsze lotniska na świecie w 2019 roku
Najlepsze lotniska na świecie w 2019 rokuTVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiSNajlepsze lotniska na świecie w 2019 roku

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) odbędzie się w Singapurze od 13 do 16 maja - poinformował prezes WEF Borge Brende. Do tej pory coroczne spotkanie liderów biznesu i polityków odbywało się w Davos w Szwajcarii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Brende napisał w mailu, który otrzymał Reuters, że organizatorzy planowali wcześniej przeniesienie Forum do kurortu Buergenstock nad Jeziorem Czterech Kantonów w pobliżu Lucerny, uznali jednak, że w Europie nie będą w stanie zagwarantować uczestnikom konferencji bezpieczeństwa podczas drugiej fali epidemii wywołanej przez koronawirusa.

- Singapur odnosi sukcesy w walce z pandemią - podkreślił Brende i dodał, że oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie zostanie wydany we wtorek.

Światowe Forum Ekonomiczne

W sierpniu organizatorzy Forum poinformowali, że styczniowe spotkanie zostało odwołane z powodu epidemii i odbędzie się zapewne na początku lata.

Spotkanie liderów biznesu i przywódców politycznych odbywa się w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos od 1971 roku. W styczniu 2020 roku Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się po raz 50.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości