Duże zwolnienia w niemieckim koncernie. Pracę stracą prawie trzy tysiące osób

Ze świata

Szef chce cię zwolnić? Sprawdź, czy ma do tego prawoTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/3

Siemens zamierza zwolnić niemal trzy tysiące osób w Niemczech. Jak informuje koncern, to część wartego w sumie 500 milionów euro planu oszczędnościowego.

Niemiecki Siemens poinformował w poniedziałek o zredukowaniu około 2,9 tys. miejsc pracy w ramach planu restrukturyzacji. Siemens wyjaśnia, że plan został opracowany w celu zwiększenia konkurencyjności w stosunku do innych firm działających w obszarze energii elektrycznej i gazu. Pierwotnie koncern miał zwolnić w Niemczech 3,4 tys. osób w Niemczech.

Kluczowe dla poprawy konkurencyjności

"Rynek energii z paliw kopalnych znacznie się skurczył. W kontekście tej strukturalnej zmiany plan ma kluczowe znaczenie dla poprawy naszej konkurencyjności" - powiedziała, cytowana w oświadczeniu, spółki, członkini zarządu Siemens AG Lisa Davis. "Cięcia kosztów planowane są na kolejne dwa lata" - dodała Davis. Cięcia mają przynieść oszczędności rzędu 270 milionów euro. To stanowi część ogólnego celu, jakim jest zmniejszenie globalnych kosztów funkcjonowania Siemensa o 500 milionów euro . Jak informuje spółka, zakłady w Görlitz i Berlinie będą kontynuować swoją działalność. Preferowana opcją miałaby być natomiast sprzedaż siedziby w Lipsku.

W planach firmy jest też restrukturyzacja zakładu w Erfurcie i ograniczenie działalności w Erlangen, a także zrezygnowanie z biznesu w Offenbach.

Autor: mp//dap / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Siemens.com