Rosję trawi kryzys. Ale władza kawioru sobie nie żałuje

Ze świata

ShutterstockRosysjscy politycy nie chcą zrezygnować z kawioru

Kryzys gospodarczy, który zmusił Rosjan do dużych cięć w wydatkach, nawet na podstawowe towary, nie skłonił polityków do rezygnacji z ich ulubionych przysmaków, takich jak czarny kawior - zauważa agencja TASS.

Firma Russian Caviar House, która dostarcza kawior do rosyjskiego parlamentu, nie odnotowała żadnego spadku popytu, pomimo recesji w kraju - poinformowała TASS.

Kryzys im nie straszny

- Dostarczamy kawior do Dumy Państwowej, Rady Federacji. Mamy bardzo poważnych klientów, który nie zmniejszyli swoich zamówień - powiedział Saodat Sułtanowa, dyrektor generalny firmy.

Dodał, że na kawior wciąż jest zapotrzebowanie, ponieważ ci, których stać za kupowanie luksusowych produktów spożywczych zostali mniej dotknięci przez kryzys.

Z racji tego, że "poważni klienci" nie planują zmniejszyć konsumpcji tego drogiego przysmaku, firma Russian Caviar House osiąga dobre wyniki. - Nigdy nie byliśmy szczególnie dotknięci kryzysem, nie musieliśmy nikogo zwalniać. Wręcz przeciwnie, mamy niedobór w personelu ponieważ otrzymujemy bardzo dużo zleceń - powiedział Sułtanowa.

Autor: ToL//bgr / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock