Polacy masowo wykupują wakacje w Egipcie. MSZ zaleca ostrożność 

Ze świata

commons.wikimedia.org/ (CC BY 3.0) | Marc Ryckaert (MJJR)Sprzedaż wycieczek do Sharm el-Sheikh w porównaniu z ubiegłym rokiem (zanim została zawieszona) urosła już o 15,3 proc.

Chociaż MSZ pozwala na podróże do Sharm el-Sheikh, wciąż zaleca ostrożność. Mimo to Polacy zaczęli masowo wykupywać wczasy w najtańszym egipskim kurorcie – informuje „Metro”.

W marcu ub.r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradziło wszelkie wyjazdy na półwysep Synaj, w tym do ośrodków wypoczynkowych w Egipcie takich jak Sharm el-Sheikh, Taba, Nuwajbi i Dahab. Biura podróży zawiesiły sprzedaż wycieczek po tym jako doszło do zamachu bombowego na autobus turystyczny w kurorcie Taba nad Morzem Czerwonym.

Ostrożność

Od tego czasu sytuacja w Egipcie sytuacja się unormowała na tyle, że ministerstwo uważa podróż do Sharm el-Sheikh za możliwą, choć zaleca ostrożność. Zdecydowanie zakazuje wypraw do sąsiedniego kurortu Dahab, Nuwajbi i Taba.

Mimo niepewnej sytuacji ma półwyspie Polacy masowo kupują wczasy w Sharm el-Sheikh. Decyduje cena. Przeciętny koszt dziewięciodniowego wyjazdu wynosi 2 036 zł – to najtańsza cena z dwudziestu innych popularnych kierunków. Sprzedaż wycieczek do Sharm el-Sheikh w porównaniu z ubiegłym rokiem (zanim została zawieszona) urosła już o 15,3 proc.

Rocznie kurort odwiedza kilkaset tysięcy Polaków, w 2013 r. – 210 tys.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: commons.wikimedia.org/ (CC BY 3.0) | Marc Ryckaert (MJJR)