Oto najlepiej zarabiające aktorki

Ze świata

Najbogatsi stali się jeszcze bogatsiTVN24 BiS
wideo 2/5

Już po raz kolejny Scarlett Johansson znalazła się na pierwszym miejscu listy najlepiej zarabiających aktorek według "Forbesa". Jej wynagrodzenie w ciągu 12 miesięcy wyniosło 56 milionów dolarów.

"Forbes" przyjrzał się zarobkom aktorek uzyskanym pomiędzy czerwcem 2018 roku a czerwcem 2019 roku. Niedawno magazyn opublikował także listę najlepiej zarabiających aktorów.

Wyższe zarobki

Gdyby "Forbes" ułożył listę, na której znaleźliby się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, Scarlett Johansson zajęłaby dopiero siódme miejsce po Bradley’u Cooperze i Adamie Sandlerze. W pierwszej dziesiątce znalazłaby się jeszcze jedna przedstawicielka płci pięknej - Sofia Vergara.

Scarlett Johansson także w poprzedniej edycji rankingu zajęła pierwsze miejsce. Tym razem 34-letnia aktorka zarobiła jednak więcej aż o 15,5 miliona dolarów, głównie dzięki popularności filmu "Avangers. Koniec gry". W przyszłym roku aktorka zagra także w tak zwanym spin-offie kultowej serii "Black Widow".

Każda z dziesięciu aktorek zarobiła w ciągu roku ponad 20 milionów dolarów. Dla porównania, w ubiegłym roku, tylko dwie najlepiej opłacane aktorki mogły się pochwalić takimi zarobkami.

W tegorocznym rankingu nie znalazła się Angelina Jolie, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce z zarobkami na poziomie 28 milionów dolarów. W tym roku w pierwszej dziesiątce nie znalazły się też Mila Kunis, Julia Roberts, Cate Blanchett, Melissa McCarthy i Gal Gadot.

Jak zauważa BBC, w pierwszej dziesiątce tegorocznego rankingu nie ma czarnoskórych aktorek.

Lista 10 najlepiej zarabiających aktorek na świecie (w mln dol):

1. Scarlett Johansson - 56

2. Sofia Vergara - 44,1

3. Reese Witherspoon - 35

4. Nicole Kidman - 34

5. Jennifer Aniston - 28

6. Kaley Cuoco - 25

7. Elisabeth Moss - 24

8. Margot Robbie - 23,5

9. Charlize Theron - 23

10. Ellen Pompeo - 22

Szacunki "Forbesa" opierają się na danych uzyskanych z Nielsena, ComScore, Box Office Mojo i IMDB. Magazyn pozyskał także informacje od osób z branży. "Forbes" zaznacza, że podane sumy to kwoty brutto i nie uwzględniają one opłat dla agentów, menadżerów i prawników gwiazd.

Autor: mp / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock