Druga najwyższa w historii kumulacja w Mega Millions

Autor:
mp/ams
Źródło:
CNN
Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęścia
Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęściaTVN24 BiS
wideo 2/5
TVN24 BiSPsycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęścia

Już w piątkowym losowaniu Mega Millions będzie można wygrać 1,35 miliarda dolarów. To druga największa kumulacja w historii loterii.

We wtorek w amerykańskiej loterii Mega Millions można było wygrać ponad miliard dolarów. Nikt jednak nie wytypował poprawnie sześciu liczb. To było już 25. losowanie z rzędu, w którym nie wyłoniono zwycięzcy.

Mega Millions. W piątek losowanie

W loterii należy wskazać poprawnie 5 z 70 liczb, a ponadto 1 z 25. Szansa na wygraną wynosi 1 do 302,6 mln. 1,35 mld dolarów otrzyma osoba, która zdecyduje się na wypłaty na raty w ciągu 29 lat. Zdobywcy głównych nagród zazwyczaj wybierają jednak opcję jednorazowej wypłaty. Kwota w takim wypadku jest dużo niższa, tym razem wyniesie 568,7 mln dolarów.

Do tej pory w Mega Millions wyższa aniżeli szacowana na piątek nagroda padła tylko raz. W 2018 r. w Południowej Karolinie jeden z graczy rozbił kumulację wynoszącą 1,53 mld dolarów.

Pechowy piątek 13-tego?

"Wiele osób sądzi, że piątek 13-tego to pechowy dzień. Na przestrzeni ostatnich lat wiele razy jednak okazał się on szczęśliwy dla graczy Mega Millions. Do tej pory w te dni kumulacje rozbito aż sześć razy. Istnieją szanse, że kolejny piątek 13-tego też okaże się dla któregoś z graczy wyjątkowo radosnym dniem i wcale nie są one małe" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie loterii.

Kupony loterii Mega MillionsShutterstock

Piątek 13-tego do tej pory był szczególnie szczęśliwy dla graczy ze stanu Michigan. Kumulacja została w takie dni rozbita tam cztery razy: w 2008, 2011, 2014 i 2017 roku. Pozostałe główne wygrane w piątek 13-tego padły w Nowym Jorku w 2009 i Ohio w 2015 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości