TVN24 Biznes | Z kraju

Żabka wycofuje produkt. "Może być niebezpieczny"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Mateusz Morawiecki o godzinach dla seniorówTVN24
wideo 2/2
TVN24Mateusz Morawiecki o godzinach dla seniorów

Żabka Polska poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii mieszanki studenckiej. Powodem jest stwierdzony poziom pozostałości pestycydu - iprodionu w rodzynkach występujących w produktach.

Komunikat w tej sprawie opublikował również Główny Inspektorat Sanitarny. "Na podstawie informacji przekazanych przez Niemcy do Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) ustalono, że partia rodzynek pochodzących z Chile może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów ze względu na stwierdzony poziom pozostałości pestycydu - iprodionu" - czytamy.

Jak podano, "rodzynki te zostały wykorzystane do produkcji dwóch partii mieszanki studenckiej".

Żabka wycofuje produkt ze sprzedaży

Z komunikatu GIS wynika, że wycofanie ze sprzedaży dotyczy mieszanki studenckiej Haps 30 g: z numerem partii: 20001326 - termin przydatności do spożycia: 06.12.2020, oraz z numerem partii: 20000891 - termin przydatności do spożycia: 18.10.2020.

Producentem jest firma Fresh Nuts.

GIS

Przedstawiciele Żabki apelują do wszystkich klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru. "Zwrotu produktów należy dokonać w sklepie Żabka, w którym dokonano zakupu, a za przyniesiony produkt otrzymają Państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu produktu" - zapewniono w komunikacie.

"Produkt może być niebezpieczny dla konsumenta" - dodano.

GIS poinformował, że Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania partii mieszanki studenckiej z obrotu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock