Wielka kumulacja w Lotto: 30 mln zł. Wyniki losowania

Z kraju

Aktualizacja:
Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane

W dzisiejszym losowaniu Lotto do zgarnięcia było aż 30 mln zł. Do tej pory taką sumę wygrały zaledwie trzy osoby w Polsce. Oto wyniki losowania: Lotto 2, 4, 14, 16, 31, 37; Lotto Plus: 4, 8, 10, 16, 39, 48.

Wygrane na tym pozio­mie oznaczają miej­sce w czo­łówce listy Lot­to­mi­lio­ne­rów.

Rozbić bank

Ostatnia wygrana na tym poziomie padła 7 lutego w Suwałkach. Szczęśliwe liczby były warte 30 216 854,10 zł. Jak informuje Totalizator Sportowy, to trzecia pod względem wartości wygrana w Polsce.

Na liście, która obejmuje wygrane w Lotto oraz Lotto Plus, większe niż milion zło­tych, znajduje się obecnie 1029 osób. W tym roku w Lotto padło już dzie­sięć „szó­stek”.

Totalizator Sportowy przypomina zestawienie pięciu największych wygranych w Lotto.

Największe wygrane w Lotto

Zapłacić podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Wygrasz i co?

Wielka wygrana to szczęście, ale też kłopot. Co zrobić z takimi pieniędzmi? 25 milionów zł wystarczy na luksusowy samochód, dom pod miastem, podróż dookoła świata.

Co jednak zrobić z pozostałymi milionami? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część pieniędzy zainwestować. Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro. Warto też zastanowić się nad inwestycjami w nieruchomości. Dla bardziej odważnych otworem stoi giełda.

Autor: ToL//bgr / Źródło: tvn24bis.pl