TVN24 Biznes | Z kraju

Duże przejęcie na rynku ubezpieczeń. "Działamy operacyjnie jako jedna spółka"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Konrad Romik o zmianach dla kierowców od 1 czerwca 2021 roku
Konrad Romik o zmianach dla kierowców od 1 czerwca 2021 rokuTVN24
wideo 2/6
TVN24Konrad Romik o zmianach dla kierowców od 1 czerwca 2021 roku

Od poniedziałku Uniqa i AXA działają jako jedna firma pod marką Uniqa. - Po intensywnych pracach w weekend, udało nam się przeprowadzić fuzję operacyjną i od dzisiaj działamy operacyjnie jako jedna połączona spółka – poinformował prezes firmy Marcin Nedwidek.

- Staliśmy się dużym, uniwersalnym ubezpieczycielem, działamy we wszystkich możliwych kanałach - od agencyjnych, przez brokerów, bancassurance, kanały zdalne. Podstawą naszej strategii jest strategia wzrostu z naciskiem na rentowność – takie mamy cele – podkreślił prezes połączonych spółek Marcin Nedwidek.

W piątek po uzyskaniu zgód Komisji Nadzoru Finansowego i wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpiło prawne połączenie spółek ubezpieczeniowych i zmiana nazwy na Uniqa. Nazwę na Uniqa zmieniły także towarzystwo funduszy inwestycyjnych i powszechne towarzystwo emerytalne.

- Od piątku działamy jako jeden organizm prawny, a od dzisiaj, po intensywnych pracach w weekend, udało nam się przeprowadzić fuzję operacyjną i od dzisiaj (od poniedziałku - red.) działamy operacyjnie jako jedna połączona spółka – poinformował Marcin Nedwidek. Już wcześniej, bo w połowie lutego wystartowała nowa strona internetowa, wspólna dla AXA i Uniqa.

W połowie marca informowaliśmy, że Allianz przejmie polską część biznesu grupy Aviva. Wartość transakcji to 2,5 mld euro, czyli około 11,6 mld zł.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Uniqa przejęła AXA w Polsce

Od 9 kwietnia w skład grupy Uniqa w Polsce wchodzi pięć spółek: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń, Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Uniqa Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Uniqa Powszechne Towarzystwo Emerytalne oraz Uniqa Polska.

Według danych na koniec 2020 roku Uniqa razem z AXA były piątą grupą ubezpieczeniową w Polsce pod względem przypisu składki, którego łączna wartość wyniosła prawie 4 mld zł. Firmy ubezpieczeniowe wypłaciły w tym czasie poszkodowanym 2,6 mld zł w roszczeniach i świadczeniach.

Razem obsługują 5 mln klientów indywidualnych i ubezpieczają 80 tys. firm w Polsce. Z kolei Uniqa TFI i Uniqa PTE zarządzały na koniec 2020 roku aktywami o łącznej wartości 16,3 mld zł. 

AXA w 2018 roku znajdowała się na 10. miejscu w Polsce w zestawieniu firm ubezpieczeniowych pod względem wysokości składek zebranych w Dziale I (ubezpieczenia na życie) – tak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wyprzedzały ją: PZU, Aviva, Open Life, Nationale, Generali, Europa, Metlife, Compensa i Warta.

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości