Mogą być kłopoty z płatnościami i wypłatą gotówki. Banki ostrzegają

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik rządu Piotr Mueller o sytuacji sektora bankowego w Polsce
Rzecznik rządu Piotr Mueller o sytuacji sektora bankowego w PolsceTVN24
wideo 2/7
TVN24Rzecznik rządu Piotr Mueller o sytuacji sektora bankowego w Polsce

Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Velo Bank - to tylko część banków, które w najbliższych dniach zaplanowały prace serwisowe. Niektóre osoby nie będą miały dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, wystąpią też problemy w płatnościach kartami.

Santander Bank Polska

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 23.30-6.00, nie będą działały przelewy natychmiastowe, płatności w sklepach internetowych (Przelew24), Blik oraz Kantor Santander.

"Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą. W razie potrzeby możesz też wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatu" - radzą przedstawiciele Santander Bank Polska.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od 23.30 do 6.30, wystąpią czasowe ograniczenia w dostępie do większości usług bankowych, w tym m.in. systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

Ponadto w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00-1.00 oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.00-3.00, mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji we wpłatomatach i bankomatach sieci ING/Planet Cash.

mBank

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 3.00-9.30, klienci mBanku nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu.

Za zakupy w internecie nie będzie można zapłacić w godzinach 3.10-11.00. W tym czasie klienci nie zalogują się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W ograniczonym zakresie będzie też działała mLinia. "Podczas przerwy nie mamy wglądu w Twoje dane związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie zrealizujesz żadnej operacji" - czytamy w komunikacie. 

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej" - radzą przedstawiciele mBanku.

Bank BNP Paribas

W nocy z piątku na sobotę, od godziny 0.00 do godziny 6.00 serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny. "Podczas przerwowej niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych" - wskazano w komunikacie.

Velo Bank

Z piątku na sobotę, od 23.30 do 9.45, niedostępna będzie bankowość internetowa i mobilna, płatności online kartą mogą być utrudnione. Klienci Velo Bank nie skorzystają z Blika.

Bank BPS

W piątek od godziny 23.00 do 1.00 w sobotę system bankowości internetowej będzie niedostępny.

Bank Pocztowy

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.00-2.00, może wystąpić brak możliwości dokonywania transakcji gotówkowych w bankomatach oraz bezgotówkowych w terminalach POS, za pomocą kart płatniczych oraz urządzeń mobilnych.

Toyota Bank

W poniedziałek od godziny 14.30 do 12.00 we wtorek mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach Sorbnet, czyli rozliczeniach wysokokwotowych.

Nest Bank

W nocy z piątku na sobotę, od godziny 0.30-5.00, bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą całkowicie niedostępne.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości