TVN24 Biznes | Z kraju

Utrudnienia w kilku bankach. "Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Glapiński o dalszych podwyżkach stóp procentowych (wypowiedź z 3 listopada 2021)
Glapiński o dalszych podwyżkach stóp procentowych (wypowiedź z 3 listopada 2021)TVN24 BiS
wideo 2/6
TVN24 BiSGlapiński o dalszych podwyżkach stóp procentowych (wypowiedź z 3 listopada 2021)

Niektóre banki w najbliższych dniach zaplanowały prace serwisowe. Na liście są: mBank, BOŚ Bank, Bank BPS oraz Credit Agricole. W związku z tym klienci powinni przygotować się na utrudnienia między innymi w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

PKO BP

W sobotę, od godz. 0.00 do godz. 15.00, w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia: Moje Podróże24, PKO Dom, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance.

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "bankowość elektroniczna iPKO i karty płatnicze, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać".

mBank

W niedzielę rano prace techniczne zostaną przeprowadzone w mBanku. Dlatego od godz. 5.00 do 8.00 klienci nie skorzystają z mKantoru. W tym czasie nie zrealizują też przelewu na telefon Blik oraz przelewu ekspresowego. "Usługi będą niedostępne zarówno w serwisie transakcyjnym, jak i na urządzeniach mobilnych" - poinformowano w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

BOŚ Bank

W niedzielę, w godz. 4.00-8.00, system i aplikacja mobilna BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ będą działać w ograniczonym zakresie. "W tym czasie nie będą realizowane przelewy, płatności Blik, szybkie płatności Płać z BOŚ oraz operacje doładowań telefonów. Infolinia Banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością" - przekazał Bank Ochrony Środowiska. Powodem utrudnień są prace serwisowe.

Bank BPS

W piątek od godz. 20.00 do soboty do godz. 15.00 z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS system bankowości elektronicznej będzie niedostępny. "Za utrudnienia przepraszamy" - dodali przedstawiciele Banku BPS.

Credit Agricole

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 0.00 do 9.00 niedostępne będą: serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik. "W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy" - czytamy w komunikacie Credit Agricole.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

Bank Pocztowy

W najbliższą środę, 1 grudnia, w godz. 0.30-1.30, z powodu zaplanowanych prac administracyjnych, mogą występować krótkotrwałe przerwy w dokonywaniu transakcji bezgotówkowych kartą, w tym transakcji kartą w internecie oraz brak możliwości skorzystania z bankomatu.

Nest Bank

We wtorek, 30 listopada, od godz. 0.30 do godz. 4.00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac. Niedostępna będzie usługa Blik, nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Ponadto w tym czasie nie będzie możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa oraz niedostępne będą płatności za zakupy internetowe.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości