TVN24 Biznes | Z kraju

Amerykańska firma będzie miała nową fabrykę w Polsce. Premier Morawiecki komentuje

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Morawiecki o inwestycjach amerykańskich w Polsce
TVN24Morawiecki o inwestycjach amerykańskich w Polsce

PepsiCo wybuduje zakład produkcyjny w miejscowości Święte w województwie dolnośląskim. - Polska cieszy się zaufaniem inwestorów amerykańskich, tworzymy najlepszy możliwy klimat do inwestowania - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Cała inwestycja, o wartości ponad 1 miliarda złotych, ma być gotowa w 2025 roku.

W czwartek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu produkcji przekąsek firmy PepsiCo w Europie. Inwestycja o wartości ponad 1 mld zł ma być realizowana etapami do 2025 roku. Dzięki inwestycji w regionie ma powstać 450 miejsc pracy. Zgodnie z zapowiedziami wytwarzane w zakładzie produkty będą eksportowane do ponad 20 europejskich krajów.

"Obiekt o powierzchni zbliżonej do siedmiu boisk do piłki nożnej zostanie wybudowany na 30-hektarowej działce położonej w miejscowości Święte koło Środy Śląskiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej" - czytamy w komunikacie.

Będzie to piąty obiekt produkcyjny firmy zlokalizowany w Polsce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

PepsiCo w Polsce

W uroczystości wziął udział premier Mateusz Morawiecki. - Cieszę się, że Polska cieszy się zaufaniem inwestorów amerykańskich, że ta inwestycja PepsiCo - jednej z największych korporacji produkujących różnego rodzaju produkty, takie jak napoje, przekąski - zostanie ulokowana w Polsce. To dowód zaufania inwestorów amerykańskich - komentował szef rządu.

Jak wskazał, to największa inwestycja tej firmy w Polsce od 30 lat, a także największa tego typu inwestycja spółki w Europie. - To bardzo cieszy. Cieszy również to, kiedy słyszymy, że największą zaletą Polski jako miejsca na inwestycje, są nasi znakomici pracownicy - powiedział Morawiecki.

- Od lat obserwujemy inwestycje zagraniczne w Polsce, inwestycje amerykańskie i tworzymy najlepszy możliwy klimat do inwestowania w ramach Polskiego Ładu. To bardzo dobry klimat zarówno dla inwestorów krajowych, jak również wielkich inwestorów, takich jak inwestorzy amerykańscy - mówił premier.

Jak dodał, dodatkowym aspektem inwestycji będzie korzyść dla lokalnych rolników, którzy będą mogli sprzedawać swoje produkty do powstającej fabryki chipsów. - To bardzo dobra informacja dla polskich rolników, producentów i kooperantów - ocenił premier Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że w ubiegłym roku inwestycje zagraniczne w Polsce spadły o 35 proc. w związku z pandemią COVID-19.

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości