W poniedziałek na antenie TVN24 poznaliśmy laureatów 10. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Wirtualnie statuetki wręczyli laureatom między innymi Dominika Kulczyk i Aldona Wejchert. Wydarzenie poprowadzili Dorota Wellman i Piotr Kraśko. Oprócz trzech głównych kategorii kapituła przyznała również Nagrodę Specjalną.
W poniedziałek poznaliśmy laureatów 10. edycji Nagrody PRB w każdej z trzech kategorii konkursowych: "Sukces", "Wizja i innowacje" oraz "Działalność społeczna".
Kapituła przyznała także Nagrodę Specjalną, którą w tym roku został wyróżniony cały personel medyczny i niemedyczny polskiej ochrony zdrowia, walczący z pandemią COVID-19. Statuetka przekazana została na ręce prof. Krzysztofa Simona, specjalisty od chorób zakaźnych, ordynatora Pierwszego Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala we Wrocławiu, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i członka Rady Medycznej powołanej przez premiera Mateusza Morawieckiego.
- Dziękujemy za to wyróżnienie. To nie jest walka i heroizm – to jest normalna praca odpowiednio wykształconego zespołu, którego część stoi po mojej lewej i prawej stronie. Za tę nagrodę bardzo państwu dziękujemy. Zobliguje nas to do dalszej walki, dalszej pracy, aż do mam nadzieję chlubnego zwycięstwa – stwierdził prof. Simon.
"Tegoroczny konkurs był pod wieloma względami szczególny, nie tylko z racji jubileuszu i zdalnej formuły wręczenia statuetek" – napisano w komunikacie.
- W tym trudnym roku mieliśmy rekordową liczbę kandydatów, co pokazuje rosnące ambicje i siłę polskich przedsiębiorców – mimo panującego kryzysu – zauważył cytowany w informacji prasowej Wojciech Kostrzewa, przewodniczący kapituły nagrody i prezes zarządu PRB. Dodał: - Cieszę się, że kapituła przyznała statuetkę w kategorii "Sukces" firmie rodzinnej, która dzięki konsekwentnej strategii rozwija się dzisiaj prężnie na rynkach europejskich. Trudno wyobrazić sobie lepszego laureata na dziesięciolecie.
Laureaci 10. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu
Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii "Wizja i innowacje" za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej trafiła do dr. Michała Mikulskiego – założyciela i szefa EGZOTech. Firma powstała w 2013 r., a zajmuje się badaniami oraz opracowaniem innowacyjnych robotów rehabilitacyjnych i urządzeń elektrodiagnostycznych dla fizjoterapii, neurorehabilitacji i terapii zajęciowej. EGZOTech jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Europie w segmencie Healthcare & Life Sciences.
- Dziękuję serdecznie za to wspaniałe wyróżnienie w imieniu własnym i całego zespołu EGZOTechu. Dziękuję kapitule konkursu i Polskiej Radzie Biznesu. Dziękuję pacjentom i fizjoterapeutom i całej służbie zdrowia, która zaufała nam, byśmy mogli pomóc jak największej liczbie osób na świecie – powiedział dr Michał Mikulski.
Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii "Sukces" za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek, trafiła do dr Ireny Eris i Henryka Orfingera – założycieli i szefów firmy Dr Irena Eris. Irena Eris, doktor farmacji, jest Dyrektorem ds. Badań i Rozwoju firmy. Od początku istnienia marki zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania. Henryk Orfinger jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Dr Irena Eris S.A. – spółki "matki" zarządzającej trzema podmiotami: Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris, Hotelami SPA Dr Irena Eris i Kosmetycznymi Instytutami Dr Irena Eris.
- To wyjątkowy dzień, wyjątkowa chwila. Wielkie podziękowanie dla całej załogi, dla wszystkich jurorów, dla wszystkich, którzy w nas uwierzyli i nas docenili – powiedziała dr Irena Eris.
Nagrodę PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii "Działalność społeczna" za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym otrzymała Urszula Nowakowska – założycielka i szefowa Centrum Praw Kobiet. Prawniczka i feministka, autorka lub współautorka raportów z badań, artykułów do „Prawa i Płci” oraz poradników dla kobiet i służb. Aktywnie działa na rzecz zmian legislacyjnych w obszarze praw kobiet. Przygotowała m.in. propozycje zapisów równościowych do Konstytucji, projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w bliskich związkach, pracowała w zespole powołanym przez Izabelę Jarugę-Nowacką nad ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
- Jestem wzruszona i dumna z tak wspaniałej statuetki. Bardzo dziękuję całej kapitule, dziękuję wszystkim moim koleżankom, które były ze mną przez te wszystkie lata. To jest nasz wspólny sukces – powiedziała Urszula Nowakowska.
Nagroda Polskiej Rady Biznesu to wyróżnienie dla przedsiębiorców i działaczy społecznych przyznawane od 2012 roku przez Polską Radę Biznesu, organizację zrzeszającą właścicieli i prezesów największych firm działających w Polsce. Partnerem merytorycznym konkursu czuwającym nad przebiegiem nominacji jest firma PwC w Polsce.
Źródło: TVN24 Biznes
Źródło zdjęcia głównego: TVN24