TVN24 Biznes | Z kraju

Czy czeka nas skok bezrobocia? Prognozy ministerstwa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Stopa bezrobocia w górę. Mateusz Walczak o nowych danych
Stopa bezrobocia w górę. Mateusz Walczak o nowych danychTVN24
wideo 2/4
TVN24Stopa bezrobocia w górę. Mateusz Walczak o nowych danych

Mamy w Polsce 1 milion 30 tysięcy bezrobotnych. Zakładamy, że stopa bezrobocia w grudniu będzie między 7 a 8 procent - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Na antenie Polskiego Radia 24 szefowa MRPiPS poinformowała, że stopa bezrobocia w lipcu, potwierdzona przez GUS, wyniosła 6,1 proc. - Pokazuje to, że miejsca pracy zostały uratowane - powiedziała Maląg.

Na ratunek przedsiębiorcom

Przypomniała, że na ratowanie miejsc pracy państwo przekazało przedsiębiorcom ponad 130 mld zł. - W związku z tym, że środki powinny być wydatkowane zgodnie z planem przeznaczenia, obecnie jesteśmy na etapie sprawdzania, jak zostały wykorzystane - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Pytana, jaki będzie procent bezrobocia w kolejnych miesiącach, minister Maląg powiedziała, że ma nadzieję, że nie dojdzie do 8 proc. - Z obserwacji tego, co się dzieje na rynku pracy, wynika, że może sięgnąć między 7 procent a 8 procent. Obecnie mamy 1 milion 30 tysięcy bezrobotnych. Zakładamy, że przy wsparciu, które już poszło, i przy otwieraniu gospodarki, stopa bezrobocia w grudniu będzie między 7 procent a 8 procent - oświadczyła szefowa MRPiPS.

- Miejmy nadzieję, że druga fala zakażenia nie spowoduje drastycznego spowolnienia w gospodarce. Poprzez inwestycje chcemy dążyć do tego, aby rynek pracy i nasza gospodarka wróciły na tory sprzed pandemii – powiedziała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:kris

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości