Będzie pomoc dla branż objętych nowymi restrykcjami. Zapowiedź ministerstwa

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Maciej Witucki o nowych obostrzeniach
Maciej Witucki o nowych obostrzeniach TVN24
wideo 2/7
TVN24Maciej Witucki o nowych obostrzeniach

Planowane jest wprowadzenie pomocy dla firm, których działalność zostanie ograniczona - poinformowało TVN24 Biznes Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W resorcie odbyły się już spotkania z przedstawicielami klubów tanecznych i dyskotek, które mają zostać zamknięte w połowie miesiąca.

15 grudnia zaczną obowiązywać w Polsce nowe obostrzenia. We wtorek na konferencji prasowej poinformowali o nich przedstawiciele resortu zdrowia.

"W tym tygodniu w resorcie odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów tanecznych i dyskotek. Podczas spotkania omówione zostały postulaty branż objętych od 15 grudnia br. całkowitym lockdownem" - podaje resort rozwoju i technologii. Obecnie trwają robocze uzgodnienia międzyresortowe w tym temacie.

MRiT zaznacza, że minister Piotr Nowak nadał pracom mającym na celu wsparcie dla branż zagrożonych skutkami obostrzeń "charakter priorytetowy".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia

Od 15 grudnia obniżone zostaną limity do 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach, a także w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych. Zwiększenie limitów będzie możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. Przedstawiciele biznesu zwracali jednak uwagę, że nie mają ku temu odpowiednich narządzi.

Dodatkowo od 15 grudnia w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji.

Od połowy miesiąca zamknięte zostaną natomiast dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa z 31 grudnia na 1 stycznia. W imprezie będzie mogło wziąć jednak udział maksymalnie 100 osób. Limit nie będzie dotyczył tych, którzy posiadają dowód zaszczepienia.

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości