TVN24 Biznes | Z kraju

Właściciel Biedronki rezygnuje z części biznesu w Polsce. Zwolnienia grupowe

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Minister finansów Tadeusz Kościński o inflacji w Polsce
Minister finansów Tadeusz Kościński o inflacji w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24 Minister finansów Tadeusz Kościński o inflacji w Polsce

Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, zarządzająca siecią drogerii i aptek Hebe, zdecydowała, że skoncentruje swoje plany rozwojowe tylko na części drogeryjnej - podała spółka. Wszystkie apteki zostały zamknięte od czwartku.

Spółka podała w komunikacie, że decyzja jest związana z tym, że dynamika polskiego rynku aptecznego ograniczyła możliwości uzyskania przez firmę niezbędnego efektu skali w tej branży.

HebeApteki skończyły działalność

W efekcie, zamkniętych zostanie 47 aptek. Informacja w tej sprawie pojawiła się również na stronie sieci aptek.

"Sieć Hebe koncentruje się na rozwoju drogerii, rezygnując tym samym z prowadzenia stacjonarnego biznesu aptecznego. Punkty HebeApteka z dniem 30.07.2020 zostały zamknięte" - czytamy w komunikacie.

Oznacza to rozpoczęcie procesu zwolnień grupowych, który ma potrwać 2 miesiące. Jak podano, zaprzestanie działalności aptecznej przez firmę dotknie 290 pracowników, stanowiących 8,7 procent ogółu zatrudnionych w spółce. W ramach odprawy otrzymają pakiet świadczeń do trzy razy przewyższających wymagania prawne.

Największe sieci

Według danych polskiej firmy analitycznej PEX PharmaSequence, w lutym 2020 roku w Polsce działało 359 sieci aptecznych.

Najwięcej, bo 214 z nich, to sieci posiadające od 5 do 9 aptek, kolejne 93 podmioty posiadają od 10 do 19 aptek. Z kolei 32 sieci posiada od 20 do 49 aptek, 11 sieci posiada od 50 do 99 aptek. Zaledwie 9 sieci posiada ponad 100 aptek na terenie całego kraju.

Jedną z największych sieci aptek w Polsce tworzy spółka Dbam o Zdrowie. W czołówce znajdują się również Dr. Max, apteki Cef@rm 36,6, Gemini, Ziko oraz Cosmedica.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości