TVN24 Biznes | Z kraju

Prezydencka minister o drożyźnie. "Rzadko teraz robię zakupy"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24
Bogna Janke o cenach w sklepach
Bogna Janke o cenach w sklepachTVN24
wideo 2/11
TVN24Bogna Janke o cenach w sklepach

Rozmawiam z moimi synami, którzy mieszkają oddzielnie, i pytałam ich ostatnio, czy rzeczywiście ceny wzrosły i nie byli w stanie powiedzieć, czy na pewno. Trochę może tak - stwierdziła w internetowej części programu "Jeden na Jeden" prezydencka minister Bogna Janke. Mówiła również o Polskim Ładzie. - Nie da się ukryć, że był falstart. Trwają prace naprawcze tych rzeczy, które nie zadziałały, zostały nie do końca dobrze przygotowane, przeoczone - mówiła.

Pytana, czy robiąc zakupy, zauważa drożyznę, odpowiedziała: "szczerze mówiąc rzadko robię teraz zakupy, ponieważ bardzo dużo pracuję". - Pytanie należałoby zadać mojemu mężowi, który przejął pałeczkę w domu i wspiera mnie w ten sposób - tłumaczyła.

- Rozmawiam z moimi synami, którzy mieszkają oddzielnie, i pytałam ich ostatnio, czy rzeczywiście ceny wzrosły i nie byli w stanie powiedzieć, czy na pewno. Trochę może tak. Ja bardziej opieram się na danych dotyczących inflacji i to jest dla mnie konkretny wskaźnik, czy jest drożej, ile konkretnie pieniędzy mamy w portfelu, na co nas stać - powiedziała. Przyznała, że w wyniku inflacji mamy mniej pieniędzy w portfelach.

OGLĄDAJ "JEDEN NA JEDEN" W TVN24 GO >>>

Inflacja w Polsce - grudzień 2021PAP

Bogna Janke o Polskim Ładzie: był falstart

Nie zgodziła się natomiast ze stwierdzeniem, że Polacy mają mniej w portfelach przez Polski Ład. - Z tym się nie zgodzę. Polski Ład to duży, ogromny projekt, który ma na celu poprawienie sytuacji słabiej zarabiających. Owszem kosztem tych, którzy zarabiają dobrze, bo oni będą bardziej obciążeni. Natomiast ci, którzy zarabiają najmniej, będą w lepszej sytuacji w efekcie - powiedziała.

- Polski Ład miał falstart, nie da się ukryć, że był falstart. Trwają prace naprawcze tych rzeczy, które nie zadziałały, zostały nie do końca dobrze przygotowane, przeoczone - mówiła.

Zadeklarowała, że także Kancelaria Prezydenta "współpracuje z rządem w tej sprawie". - Odbyło się spotkanie w Kancelarii Prezydenta, na którym kierownictwo kancelarii przedstawiło uwagi do Polskiego Ładu i wskazało konkretne punkty, które wymagają poprawy - poinformowała.

Janke: możliwość wspólnego rozliczania się z dzieckiem ma zostać przywrócona

Bogna Janke była pytana, czy w Polskim Ładzie zostanie przywrócona możliwość wspólnego rozliczenia z dzieckiem dla niepełnych rodzin.

- To zostanie na pewno przywrócone, tak samo jak możliwość wskazania 1 procenta (na organizację pożytku publicznego - red.) przez emerytów, którzy nie będą płacić podatków, też będą mieli możliwość, aby wskazać 1 proc. - zadeklarowała. - Takie informacje posiadam z kancelarii, jak konkretnie będą wyglądały te rozwiązania, musimy poczekać - dodała.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości