Ikea wycofuje ze sprzedaży niektóre meble. Wykryto awarię produkcji

Z kraju

Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy TVN24 BiS
wideo 2/3

Ikea poinformowała o wstrzymaniu sprzedaży niektórych mebli tapicerowanych. Chodzi o kilka modeli z rodzin Holmsund, Vallentuna i Evertsberg. Powodem jest "podwyższony poziom dichlorobenzenu w procesie produkcyjnym".

"Ikea otrzymała informację od BASF, jednego z poddostawców dla kilku dostawców Ikea, że odkryli oni awarię produkcji, której efektem jest podwyższony poziom dichlorobenzenu w procesie produkcyjnym" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie szwedzkiego koncernu.

Jak dodano, pierwsze wyniki dochodzenia wykazały, że problem może dotyczyć także produktów, które trafiły do naszego kraju.

"Na polskim rynku może to dotyczyć ograniczonej liczby produktów Ikea z asortymentu mebli tapicerowanych, tj. kilku modeli mebli z rodzin Holmsund, Vallentuna i Evertsberg, które zostały wyprodukowane w okresie 4-5 października 2017 roku (datownik 1740)" - wskazano.

Brak zagrożenia

Jednocześnie, Ikea zapewnia, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. "13 października Ikea otrzymała potwierdzenie od BASF i kilku firm z branży meblarskiej, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia spowodowanego ww. awarią. Jednakże zachowujemy środki ostrożności i będziemy nadal badać sprawę" - czytamy w komunikacie.

"Bezpieczeństwo i jakość produktów są dla nas najważniejsze, dlatego ze względów ostrożności wstrzymana została sprzedaż tych produktów" - dodano.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock