Rozejm na Ukrainie i greckie reformy. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


We wtorek w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, czy drugie porozumienie z Mińska zmniejszyło intensywność wymiany ognia na wschodniej Ukrainie. Tak twierdzi przedstawiciel OBWE w Europie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy lista reform przedstawiona przez Grecję rozwiąże problemy Aten. Postaramy się obliczyć też, ile kosztowały kreacje, które miały na sobie gwiazdy filmowe podczas wręczania Oscarów.

- Generalnie rozejm osiągnął cel w postaci bardzo istotnego obniżenia poziomu wymiany ognia wzdłuż linii frontu. Wciąż jednak pozostaje praca do wykonania; w niektórych rejonach dochodzi do naruszeń, które rejestrujemy - powiedział przedstawiciel OBWE Lamberto Zannier.

Z kolei Władimir Putin w wywiadzie dla telewizji państwowej Rossija 1 wykluczył możliwość, by mogło dojść do wojny między Rosją a Ukrainą. - Sądzę, że taki apokaliptyczny scenariusz jest niemożliwy. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie - powiedział.

Grecki plan

Rząd Grecji w nocy z poniedziałku na wtorek przekazał listę propozycji reform gospodarczych instytucjom unijnym i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu - poinformowało we wtorek cytowane przez agencję Reutera źródło zbliżone do Komisji Europejskiej.

Na liście znajdą się środki służące opanowaniu "kryzysu humanitarnego" w Grecji, uregulowaniu zaległości podatkowych i tzw. złych pożyczek. Przewidziano też odstąpienie od zajmowania nieruchomości obciążonych długami, a także reformy strukturalne mające na celu walkę z uchylaniem się od podatków, zwalczanie korupcji, przemytu paliw, restrukturyzację sektora publicznego i ograniczenie biurokracji.

Oscarowa rewia mody

W niedzielę w Los Angeles odbyła się 87. gala rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej. Stroje, w których aktorzy, a przede wszystkim aktorki występują na uroczystości są później szeroko komentowane i oceniane w mediach.

Stylizacja, w której wystąpiła podczas ubiegłorocznej gali Cate Blanchett warta była rekordowe 18,1 mln dolarów. Australijka odbierała Oscara za rolę w filmie „Blue Jasmine” mając na sobie suknię od Giorgio Armaniego za 100 tys. dolarów oraz biżuterię szwajcarskiej firmy Chopard za 18 mln dolarów.

Aktorki to także chodzące reklamy domów mody. Po tym jak Jennifer Lawrence na gali rozdania Oscarów w 2013 roku założyła kreację od Diora, sprzedaż sukni wzrosła o 26 proc.

My zastanowimy się, ile warte były tegoroczne kreacje noszone przez gwiazdy.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat