Długie kolejki tirów przed przejściami granicznymi z Białorusią

Autor:
/dap
Źródło:
PAP
Kolejka tirów przed przejściem w Kuźnicy
Kolejka tirów przed przejściem w Kuźnicy
TVN24/Szymon Wrześniewski
TVN24/Szymon WrześniewskiKolejka tirów przed przejściem w Kuźnicy

Do 28 godzin w Kuźnicy i 39 godzin w Bobrownikach wydłużyły się w piątek wieczorem czasy oczekiwań na odprawę na wyjazd na Białoruś przez drogowe przejścia graniczne w tych miejscach - przekazał wieczorem Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Przyczyną jest awaria systemu informatycznego po białoruskiej stronie granicy - poinformowała rzeczniczka POSG w Białymstoku Katarzyna Zdanowicz.

Po południu w komunikatach z aplikacji mobilnej Regionalnego Systemu Ostrzegania podano, że w związku z długimi kolejkami przed tymi przejściami utworzono strefy buforowe. Przed przejściem w Bobrownikach bufor zaczyna się w Waliłach Stacji na drodze krajowej 65, przed Kuźnicą na drodze krajowej nr 19 w Sokółce. Przy 21-godzinnym czasie oczekiwań na odprawę informowano wtedy, że kolejki ciężarówek przed obydwoma przejściami mają po ok. 14 km.

Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że w ciągu ostatniej zmiany - czyli dwunastu godzin - w Bobrownikach odprawiono 162 tiry (norma ok. 500 na dobę), a w Kuźnicy 114 (norma na dobę to 580).

Kolejka tirów przed przejściem w KuźnicyTVN24

Autor:/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości