TVN24 Biznes | Z kraju

Liczba wydanych bonów zbliża się do kolejnej granicy. Najnowsze dane

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Jak aktywować bon turystyczny - instrukcja
Jak aktywować bon turystyczny - instrukcjaYoutube / Elektroniczny ZUS
wideo 2/4
Youtube / Elektroniczny ZUSJak aktywować bon turystyczny - instrukcja

Beneficjenci programu Polski Bon Turystyczny do tej pory wykonali 3,2 tysiąca płatności, na łączną kwotę 2,5 miliona złotych - poinformował w poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS podał we wpisie na Twitterze, że wydał prawie 190 tysięcy bonów turystycznych o łącznej wartości ponad 160 milionów złotych.

Rośnie także liczba miejsc, w których można wykorzystać bon turystyczny. "Zarejestrowało się 8,5 tys. podmiotów turystycznych" - czytamy we wpisie.

Lista podmiotów

Na stronie bonturystyczny.gov.pl udostępniono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu.

Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując uprzednio ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku. Lista podmiotów jest aktualizowana o godz. 10.00 w dni robocze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Bon turystyczny 500 plus

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości